Po raz kolejny odbył się Ponikiew Time Trial, 6,5 kilometrowy wyścig kolarski do Ponikwi. Jak zwykle b
Ponikiew Time Trial 2022 za nami. Kto okazał się najszybszy?

Po raz kolejny odbył się Ponikiew Time Trial, 6,5 kilometrowy wyścig kolarski do Ponikwi. Jak zwykle było  sporo sportowych i pozytywnych emocji. W tym roku przygotowano też niespodziankę dla posiadaczy MTB i "elektryków":  dodatkowy rajd rowerowy na Groń Jana Pawła II.

W sobotę (1.10) odbyła się kolejna edycja popularnego wyścigu Ponikiew Time Trial organizowanego przez Klub Kolarski Aquila Peleton Wadowice. Wyścig, chociaż nadal kameralny, cieszy się wielkim powodzeniem wśród lokalnych miłośników dwóch, głównie szosowych, kółek. Symbolicznie zamyka rowerowy sezon, bo ze względu na aurę i wczesne zapadanie zmroku, większość kolarzy przesiada się na domowe trenażery.

"Czasówka" przyciągnęła  55 uczestników, w większości "rowerowych koni" z czołówki lokalnych (ale i nie tylko) segmentów na Stravie.  Mimo, że trasa (6,5 kilometra) ze startem od restauracji "Czartak" wydaję się z pozoru łatwa, pierwsze 5 kilometrów to tak naprawdę wprowadzenie na wymęczenie, bo ostatni kilometr to finałowa wspinaczka na "Stravovym" segmencie Mur de Ponikiew. Trasa ma 274 metry przewyższenia i średnie nachylenie 3%. Sytuacji nie ułatwiała w tym roku aura, bo deszcz co chwilę dawał znać o sobie. Zawodnicy startowali w minutowych odstępach czasowych.

Najszybszy w tym roku  z mężczyzn okazał się Mariusz Cukierski, który "wykręcił" czas 11:59.14. Drugie miejsce zajął Piotr Kukla z czasem 12:22.85, zaś trzecie Wojciech Niewidok z czasem 12:26.14.

 

W rywalizacji kobiet (płeć piękną reprezentowały niestety  jedynie dwie panie) najszybsza była Agnieszka Smaza z czasem 17:29.44, drugie miejsce zajęła Sylwia Kowalczyk z czasem 20:40.96

 

Pełne wyniki tegorocznego Ponikiew Time Trial TUTAJ

W ramach opłaty startowej organizator zapewnił numer startowy, pamiątkowy medal, puchary dla pierwszych trzech zawodników w każdej kategorii oraz cenne nagrody niespodzianki rozlosowane wśród wszystkich uczestników zawodów  Na całej trasie, mimo niezbyt sprzyjającej aury,  na kolarzy czekał mocny i sympatyczny doping mieszkańców. Całość wzorowo zabezpieczali druhowie z OSP Ponikiew. Gmina Tomice ufundowała także dodatkowe nagrody dla zwycięzców "tomickich" odcinków na Stravie.

 

 

W tym roku organizatorzy zrobili ukłon dla posiadaczy rowerów górskich i "elektryków" organizując przed rano głównym wyścigiem PTT wspólnie z Instytutem Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, rajd rowerowy na Groń Jana Pawła II.  Po pokonaniu 5 kilometrowego odcinka z metą przy remizie OSP w Ponikwi, część uczestników pojechało dalej, by dotrzeć właśnie na Groń Jana Pawła II.

W kategorii kolarzy do 15 lat najszybsza była Hanna Strzebońska, a dwa kolejne miejsca na podium zajęły siostry Byrskie - Inga i Nadia. W tej samej kategorii wiekowej Wojciech Jurczak wyprzedził Bartosza Bednarza.

Wśród seniorów najszybszy był Grzegorz Ziaja, drugie miejsce zajął Piotr Furmański, zaś  trzecie Robert Tatar.. Wśród kobiet najszybsza była Małgorzata Jura, drugie miejsce zajęła Monika Dębowska, a trzecie Zofia Kluzik. Rywalizację oldbojów (+55) wygrał Jerzy Brańka wyprzedzając Jana Białowąsa, najstarszego zawodnika (77 lat!) wśród seniorów!

Wśród zawodników na rowerach elektrycznych najszybszy okazał się Maciej Jędra wyprzedzając Łukasza Kamińskiego.

 

 

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+1 #1 Przecież 2022-10-02 22:39
W betonozie są fajne trasy czy został beton i smog
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.