Już w najbliższy weekend setki szermierzy staną do walki o puchar miasta Wadowice. Odbędzie się już
W weekend święto szermierki w Wadowicach!

Już w najbliższy weekend setki szermierzy staną do walki o puchar miasta Wadowice. Odbędzie się już VI edycja turnieju, który z roku na rok zyskuje na popularności wśród zawodników z Polski, Słowacji, Ukrainy czy Węgier.

Zmagania będą mogli podziwiać również mieszkańcy Wadowic, ponieważ turniej będzie otwarty dla publiczności. Szermierka od pokoleń pomaga kształtować takie cechy jak kreatywność, zdyscyplinowanie i precyzja. W ostatnich latach ponownie zyskuje na popularności, również wśród wadowiczan, co przekłada się na wysokie wyniki lokalnego Klubu Szermierzy Szpada Wadowice.

Co ciekawe na treningach pojawiają się nie tylko dzieci i młodzież, ale również dorośli, którzy nigdy wcześniej nie uprawiali tego sportu, tworząc coraz silniejszą sekcję amatorów.

Turniej organizowany w Wadowicach jest idealną okazją do bliższego zapoznania się z tym pięknym sportem. Oficjalne rozpoczęcie będzie miało miejsce w sobotę (1.10) o godzinie 13:30 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 (ulica Sienkiewicza 9). Walki chłopców odbywać się będą w sobotę (1.10) w godzinach od 10:00 do 18:00, natomiast zmagania dziewcząt podziwiać będzie można w niedzielę (2.10) o tej samej porze.

Organizatorem turnieju jest Klub Szermierzy Szpada Wadowice. Klub funkcjonuje od 2012 roku. Treningi prowadzone są pod okiem jednego z najbardziej doświadczonych trenerów w Polsce.(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+1 #1 M. 2022-09-27 10:33
Czy gdyby ktoś chciał w Wadowicach uprawiać szermierkę na wózku inwalidzkim, to byłaby taka możliwość?
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.