Po raz kolejny Klub Kolarski Aquila Peleton Wadowice  zaprasza wszystkich chętnych na 6,5 kilometrowy w
Ponikiew Time Trial. W tym roku nowość dla posiadaczy MTB i rowerów elektrycznych!

Po raz kolejny Klub Kolarski Aquila Peleton Wadowice  zaprasza wszystkich chętnych na 6,5 kilometrowy wyścig do Ponikwi. Mimo, że trasa pozornie wydaje się łatwa, ostatni kilometr daje w kość. W tym roku przygotowano też niespodziankę dla posiadaczy MTB i "elektryków".

Już za niespełna trzy tygodnie, w sobotę 1 października, Klub Kolarski Aquila Peleton Wadowice zaprasza po raz kolejny wszystkich na "czasówkę" do Ponikwi czyli słynny już "Ponikiew Time Trial". Mimo, że trasa (6,5 kilometra) ze startem od restauracji "Czartak" wydaję się z pozoru łatwa, pierwsze 5 kilometrów to tak naprawdę wprowadzenie na wymęczenie, bo ostatni kilometr to finałowa wspinaczka na "Stravovym" segmencie Mur de Ponikiew. Trasa ma 274 metry przewyższenia i średnie nachylenie 3%.

Ale to nie wszystko. W tym roku organizatorzy przygotowali coś dla posiadaczy MTB i "elektryków". To podjazd na Groń Jana Pawła II, turystyczny i rajdowy z imprezą ogniskową na samej górze.

Już wkrótce uruchomione zostaną zapisy.

To idealne zakończenie sezonu wyścigowego. Kto zostanie nowym królem Ponikwi?! Zobaczymy!

Celem imprezy jest popularyzacja kolarstwa szosowego i turystyki rowerowej i wszystkie dotychczasowe  edycje cieszyły się zarówno sporym zainteresowaniem zawodników jak i kibicujących.  Zawody przeznaczone są dla amatorów turystyki rowerowej o dobrym przygotowaniu kondycyjnym.

Zapisy do Ponikiew Time Trial TUTAJ.

Tak wyglądał Ponikiew Time Trial w ubiegłym roku:

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

0 #1 oki 2022-09-15 23:44
link do zapisów i regulaminu:
https://www.webscorer.com/register?raceid=290196&lang=pl
https://peletonwadowice.pl/ponikiew-tt-regulamin/
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.