W weekend w Andrychowie odbywać się będzie międzynarodowy turniej piłki siatkowej XII Kaman Cup Worl
Drukuj
W weekend w Andrychowie międzynarodowy turniej piłki siatkowej

W weekend w Andrychowie odbywać się będzie międzynarodowy turniej piłki siatkowej XII Kaman Cup WorldVolley Masters i Amator Championship Andrychów 2022.

Dwunasta edycja Kaman Cup odbędzie się w kategoriach amator i masters, czyli w różnych kategoriach wiekowych w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn.

Do Andrychowa przyjadą drużyny z całej Polski jak i z Bułgarii, Norwegii, Litwy, Ukrainy, Holandii czy też Słowacji a ciekawostką jest holenderska drużyna w której  zagra Brazylijczyk, Amerykanin, Portugalczyk, Rumun , Włoch, Holender i Polak. Najmłodszy z uczestników w kategorii amator może mieć 20 lat a najstarszym uczestnikiem jest 69-letni zawodnik kategorii masters +60.

Kaman Cup łączy pokolenia z zamiłowania do siatkówki a współpraca z Panem Burmistrzem oraz Urzędem Gminy Andrychów i innymi firmami i przychylnymi instytucjami pozwoliła na realizacje tego wydarzenia w Andrychowie.

Turniej odbywać się będzie w piątek (9.09)  oraz sobotę (10.09) od godziny 10:00 w andrychowskich halach sportowych wśród których główna areną będzie hala SP nr 2 przy ul. Dąbrowskiego 2.

W piątek (09.09) o godzinie 13:00 odbędzie się uroczyste otwarcie turnieju z prezentacją drużyn a w sobotnie (10.09) popołudnie po meczach finałowych odbędą się ceremonie medalowe w 7 kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn.

Podczas dwóch dni turnieju zostanie rozegranych ponad 60 meczów, poprzez mecze grupowe, półfinały i finały w poszczególnych kategoriach.

Goście XII Kaman Cup zawitają do Andrychowa już w czwartek (8.09) a po sportowych emocjach i zapoznaniu się z atrakcjami turystycznymi Andrychowa i regionu zakończą pobyt w mieście w niedzielę (11.09).

Wstęp na Kaman Cup jest wolny.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Sport:

Na zaniedbanym terenie w centrum Wadowic powstanie siłownia plenerowa

Kalwaria Zebrzydowska będzie gospodarzem Ogólnopolskich Zawodów Sportowo-Pożarniczych

VI Memoriał Braci Kunowskich za nami. To było wielkie dwudniowe święto wadowickiej koszykówki

Po raz siódmy maraton pływacki na jubileusz "Gimpla"

Jest dotacja na kalwaryjską "Saharę"