W niedzielę (18.09)  w Kalwarii Zebrzydowskiej na stadionie Miejskiego Klubu Sportowego „Kalwarianka
Wielki Turniej Charytatywny „Gramy dla Zosi”

W niedzielę (18.09)  w Kalwarii Zebrzydowskiej na stadionie Miejskiego Klubu Sportowego „Kalwarianka” Stowarzyszenie im. Św. Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej, Gmina Kalwaria Zebrzydowska, MKS Kalwarianka, grupa kibiców Starzy Bywalcy oraz Ekipą Zosi organizują Wielki Turniej Charytatywny „Gramy dla Zosi”.

W niedziele (19.09) zostanie  zorganizowany turniej charytatywny,  a ozdobą i meczem dnia będzie spotkanie Oldboys Wisły Kraków z drużyną Oldboys MKS Kalwarianka i Przyjaciele, mecz odbędzie się na głównym boisku Kalwarianki o godzinie 15:00.

Dodatkowo w czasie całego dnia prowadzona będzie zbiórka datków na rzecz dziewczynki, odbędą się licytacje w godzinach 14:00 - 18:00 koszulek Wisły Kraków, pamiątek sportowych i innych gadżetów, zostanie zorganizowana loteria fantowa, będzie też festyn sportowy z małą gastronomią (grill bar, wata cukrowa, popcorn, lody) i atrakcjami dla najmłodszych – dmuchańce, malowanie twarzy, warkoczyki, biegi dla dzieci i wiele innych atrakcji, organizatorzy zapraszają całe rodziny do udziału.

To nie koniec atrakcji jakie przygotowano, gwiazdą wieczoru będzie Gosia Andrzejewicz z zespołem jej występ zaplanowano na godzinę 19:00 na stadionie Kalwarianki, wcześniej wystąpi nie mniej utalentowana Natalia Kruźlak „Na łąkach zmysłów”.

Partnerem wydarzenia jest: Województwo Małopolskie. Patronat honorowy nad Wielkim Turniejem Charytatywnym „Gramy dla Zosi” objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski i Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty.

Organizatorami: Stowarzyszenie Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej, gmina Kalwaria Zebrzydowska, Stowarzyszenie Bądźmy razem, Ekipa Zosi, Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej, Stowarzyszenie Św. Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej, Wisła Kraków, MKS Kalwarianka, Starzy Bywalcy.

Przypomnijmy Zosia Pająk urodziła się 4 maja 2022 roku. Badania przesiewowe wykazały, że dziewczynka choruje na rdzeniowy zanik mięśni. SMA to choroba genetyczna, która powoduje śmierć neuronów odpowiedzialnych za pracę mięśni związanych nie tylko z ruchem, ale również z przełykaniem, oddychaniem i życiem. Ratunkiem dla dziewczynki jest terapia najdroższym lekiem świata, jego koszt to 9 milionów złotych.  Niestety w przypadku Zosi, nie jest on refundowany.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+3 #1 Zosia 2022-09-07 12:13
Miliardy złotych kar, płaci Polski nierzad
Ile by można za to dzieciaków uratować, Boże patrzysz i nie grzmisz, PiS, niszczy wszystko.
Cytować
+1 #2 Ćpanie szkodzi 2022-09-08 19:22
Cytuję Zosia:
Miliardy złotych kar, płaci Polski nierzad
Ile by można za to dzieciaków uratować, Boże patrzysz i nie grzmisz, PiS, niszczy wszystko.

Cytuję Zosia:
Miliardy złotych kar, płaci Polski nierzad
Ile by można za to dzieciaków uratować, Boże patrzysz i nie grzmisz, PiS, niszczy wszystko.

Podziękuj europosłom z Patologii Obłąkanych i lewicy którzy nie dość że głosowali za nałożeniem kar na Polskę to jeszcze się domagali o ich zwiększenie i nakładanie tacy to zdrajcy i volksdeutsche ale widzę że z prawdą ci nie po drodze.
Cytować
+2 #3 Taki jeden 2022-09-16 20:20
Zamiast wydawać nasze pieniądze na jakieś wyssane z palca kowidy, to byłaby kasa dla takich prawdziwie chorych ludzi.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.