Już po raz trzeci Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zorganizowało Bieg na Zaporę. Wzięło w
Drukuj
Po raz trzeci odbył się Bieg na Zaporę

Już po raz trzeci Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zorganizowało Bieg na Zaporę. Wzięło w nim udział na dwóch dystansach 150 biegaczy.

Państwowe Gospodarstwo Wody Polskie zorganizowało w niedzielę (28.08) III Bieg na Zaporę. W ramach zawodów odbył się bieg główny 10 kilometrów   i bieg towarzyszący 5 kilometrów. Start oraz meta zlokalizowane były na czole zapory Jeziora Mucharskiego. Trasa głównego biegu była dosyć wymagająca, prowadziła przez Świnną Porębę, Gołębiówkę i stoki Jaroszowickiej Góry.

Jak informują Wody Polskie, bieg główny na 10 kilometrów w kategorii OPEN wygrał Krzysztof Orzeł (Węgrzce Wielkie, Grupa ZUE), drugi był Norbert Szymula (Skawina, Skawina Biega), a trzeci Grzegorz Zachura z Wadowic. Bieg Towarzyszący na 5 kilometrów w kategorii OPEN wygrał Maciej WIeczorek (Oświęcim, Zadyszka Oświęcim), drugi przybiegł Mateusz Guzik z Osielca, a na najniższy miejscu podium stanął Adam Ryńca (Chrzanów, Chrzanów Biega). Pełne wyniki można zobaczyć TUTAJ.

Oprócz samego biegu na miejscu najmłodsi mogli skorzystać z zabaw zorganizowanych przez profesjonalnych animatorów, a każdy chętny mógł spróbować swoich sił w grze Koło Fortuny Wód Polskich i wygrać ufundowane  nagrody rzeczowe.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Sport:

Na zaniedbanym terenie w centrum Wadowic powstanie siłownia plenerowa

Kalwaria Zebrzydowska będzie gospodarzem Ogólnopolskich Zawodów Sportowo-Pożarniczych

VI Memoriał Braci Kunowskich za nami. To było wielkie dwudniowe święto wadowickiej koszykówki

Po raz siódmy maraton pływacki na jubileusz "Gimpla"

Jest dotacja na kalwaryjską "Saharę"