Na Orliku w  Choczni (gmina Wadowice) przy szkole Podstawowej nr 2 trwa montaż oświetlenia. Na sześc
Na Orliku w Choczni w nocy będzie jasno jak w dzień. Trwa montaż oświetlenia

Na Orliku w  Choczni (gmina Wadowice) przy szkole Podstawowej nr 2 trwa montaż oświetlenia. Na sześciu 15 metrowych słupach zamontowanych zostanie 18 ledowych lamp. Obiekt to pomysł mieszkańców, którzy dwa lata temu zgłosili go i wybrali go w ramach zadania Budżetu Obywatelskiego.

Trwają prace na boisku w Choczni, gdzie na Orliku przy tutejszej szkole Podstawowej nr 2 montowane jest oświetlenie. Zamontowane zostanie tutaj sześć 15-metowych słupów, na których znajdzie miejsce 18 ledowych lamp. Dzięki temu w nocy ma być tutaj  jasno jak w dzień, co pozwoli na korzystanie z obiektu przez 12 miesięcy w roku od świtu do późnych godzin wieczornych.

Przetarg na zaprojektowanie oświetlenia ledowego wygrała firma Electric-control ze Skawiny. Prace mają potrwać do końca marca.

Przypomnijmy, że nowy obiekt sportowy powstał na starym boisku przy przy choczeńskiej szkole. Samo boisko zostało pokryte sztuczną trawą w technologii bezzasypowej o wymiarach 26 na 56 metrów, z nowymi bramkami i nową bramą wjazdową. Nowa sztuczna trawa jest produktem nowocześniejszym, łatwiejszym w utrzymaniu oraz dającym większy komfort gry. Istotną cechą są minimalne koszty eksploatacji nawierzchni. Pielęgnacja polega jedynie na usuwaniu większych zanieczyszczeń oraz szczotkowaniu nawierzchni w celu prostowania włókna.

Koszt inwestycji wyniósł 620 tysięcy złotych z czego ponad 150 tysięcy gmina Wadowice pozyskała z z Urzędu Marszałkowskiego w ramach Małopolskiej Infrastruktury Rekreacyjno-Sportowej.

Orlik to pomysł mieszkańców, którzy dwa lata temu zgłosili go i wybrali go w ramach zadania Budżetu Obywatelskiego.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-1 #1 Lol 2021-03-08 15:20
Ciekawe co na to Klinowski
Cytować
+2 #2 Mieszkaniec 2021-03-08 15:59
Cytat:
Ciekawe co na to Klinowski
NO jak to co w koncu sam zebrał dla gminy pieniądze i zrobił budżet obywatelski
Bo jak wiadomo były konsultacje z mieszkańcami których teraz nie ma
Ciekawe jaki wałek ciul z łączan z robił i jak wygflada obecnie wykonanie tej inwestyji przez kłamce z łączan
Cytować
+5 #3 Janio 2021-03-08 18:45
Jak rozświetlą to może zobaczą prawdziwe oblicze sołtysa.
Cytować
+1 #4 Roman 2021-03-08 23:19
Na boisku które było i na hali nie miał kto grać, a nagle na orliku będzie potrzebne światło;)
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.