W związku z narodową kwarantanną, policja w całej Polsce kontroluje placówki handlowe, baseny, stoki
Drukuj
Policja kontroluje siłownie, również te w naszym regionie

W związku z narodową kwarantanną, policja w całej Polsce kontroluje placówki handlowe, baseny, stoki narciarskie i kluby fitness. Skontrolowano również jeden z klubów fitness i siłowni w okolicach Wadowic, gdzie ćwiczyło kilkanaście osób. Mundurowi sprawdzą, czy robili to legalnie.

Jak już informowaliśmy, w poniedziałek (28.12) w życie weszły nowe ograniczenia związane z epidemią koronawirusa, jak to ładnie określił rząd "kwarantanna narodowa". Będą obowiązywać do co najmniej 17 stycznia 2021 roku.

Oznacza to ponowne ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych: otwarte pozostają m.in. sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki, a także wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe. Wprowadzono także ograniczenie funkcjonowania hoteli:  dostępne są one dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych, ośrodków COS. Wyjątkiem są również hotele pracownicze. Zamknięte zostały stoki narciarskie i  infrastrukturę sportowa (siłownie, baseny, pływalnie, kluby fitness etc.) dostępna jest tylko w ramach sportu zawodowego. 10 dniowa kwarantanna obowiązuje przyjeżdżających do Polski transportem zorganizowanym.

W poniedziałek (28.12) policja w całym kraju kontrolowała placówki handlowe, baseny, stoki narciarskie i kluby fitness. Mundurowi pojawili się m.in. w siłowniach i klubach fitness w naszym regionie.  Jak się okazało, w jednym z nich w okolicy Wadowic ćwiczyło 16  osób. Podobna sytuacja była w powiecie dąbrowskim.

W przedmiotowych sprawach wszczęto postępowania wyjaśniające. W ich toku policjanci ustalą okoliczności otwarcia tych klubów sportowych. W razie stwierdzenia braku ku temu podstaw, wobec właścicieli obiektów skierowane zostaną wnioski o ukaranie do sądu - za popełnione wykroczenie grozi im w sądzie grzywna do 5 tysięcy złotych, bądź nałożone zostaną na nich mandat karne - do 500 złotych – poinformował Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

O sprawie został też powiadomiony sanepid, który będzie prowadził własne postępowanie.

Obecnie siłownie i kluby fitness mogą być otwarte tylko dla zawodowych sportowców, m.in. członków kadry narodowej.  

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Sport:

Burmistrz Kaliński obiecuje nowe boisko na Skawie jeszcze w tym roku

Nie będzie Areny Wadowice. Burmistrz Kaliński wraca do pomysłu poprzednika na stadion Skawy

Znana i lubiana wadowicka siłownia zamknęła działalność

Piłkarze odwołują mecze w związku z lockdownem

Wkrótce będą gotowe nowe boiska przy "Mechaniku" i "Bawełniance"