W związku z zaostrzeniem ograniczeń epidemicznych, kryte pływalnie w Wadowicach i Andrychowie zostaną
Do 17 stycznia zamknięte baseny w Wadowicach i Andrychowie

W związku z zaostrzeniem ograniczeń epidemicznych, kryte pływalnie w Wadowicach i Andrychowie zostaną zamknięte do 17 stycznia 2021 roku.

17 grudnia dosyć niespodziewanie, minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił od 28 grudnia 2020 do 17 stycznia 2021 kwarantannę narodową. Rząd ogłosił również zamknięcie hoteli, stoków narciarskich oraz galerii handlowych z wyjątkiem m.in. sklepów spożywczych, drogerii, sklepów z książkami i prasą oraz wielkopowierzchniowymi sklepami meblowymi. Hotele będą dostępne tylko dla służb mundurowych, medyków i pacjentów szpitali specjalistycznych, otwarte będą też hotele pracownicze. Wszystkie osoby przyjeżdżające do Polski komunikacją zbiorową będą musiały poddać się 10-dniowej kwarantannie. Infrastruktura sportowa będzie dostępna tylko do uprawiania sportu zawodowego.

Wprowadzone zostaną także ograniczenia w przemieszczaniu się podczas Sylwestra 2020 w godzinach od 19:00 do 6:00 rano 1 stycznia 2021 roku. Uzasadnione będą wyjścia nagłe, takie jak wizyta w aptece, w sklepie czy w celu zawodowym. Rząd w ten sposób chce ograniczyć przemieszczanie się i zmusić do pozostania w domu.

W związku z zaostrzeniem ograniczeń, nieczynne będą kryte baseny w powiecie wadowickim. Od czwartku (24.12) do 17 stycznia 2021 roku nieczynna będzie Kryta Pływalnia "Deflin" w Wadowicach". Również kryta pływalnia w Andrychowie będzie nieczynna od poniedziałku (28.12) do 17 stycznia 2021. O ile oczywiście rząd nie przedłuży zamknięcia kolejnym rozporządzeniem

Przypomnijmy, że w ostatnich tygodniach pływalnie funkcjonowały dla sekcji i szkółek pływackich oraz osób uczestniczących we współzawodnictwie sportowym. Nagle okazało się, że sporo pływaków przygotowuje się do "zawodów", a obiekty przeżywały prawdziwe oblężenie...

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-3 #1 xyz 2020-12-23 20:17
Wszędzie ograniczenia i dystans społeczny a na pływalniach tłok i jazda bez trzymanki, wiec zamknięcie basenów dla wszystkich to jedyne logiczne wyjście. Także po kwarantannie każdy powinien mieć możliwość skorzystania z pływalni o ile jest zdrowy a nie niby zawodowcy 20 razy na miesiąc a pozostali w ogóle.
Cytować
+2 #2 Janek 2020-12-30 09:50
Izolatka dla psychopolitykow , a reszta niech sie bawi
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.