Po wypadku kolarki Rity Malinkiewicz i jej koleżanki, w całej Polsce trwa zbiórka krwi dla dziewczyn a
Trwa akcja krwiodawstwa dla Rity Malinkiewicz i innych poszkodowanych rowerzystów

Po wypadku kolarki Rity Malinkiewicz i jej koleżanki, w całej Polsce trwa zbiórka krwi dla dziewczyn a także wszystkich poszkodowanych w wypadkach rowerzystów. Do akcji krwiodawstwa przyłączyli się też mieszkańcy i kolarze z naszego regionu.

W ostatnim czasie w naszym regionie doszło do kilku poważnych wypadków z udziałem rowerzystów. 10 maja na drodze krajowej nr 44 w Oświęcimiu poszkodowany został znany i lubiany wadowiczanin Robert Kopyto. W poniedziałek (1.06) do kolejnego wypadku doszło w niedalekich Wilkowicach. 57-letnia kierująca oplem astrą zjechała z niewiadomych przyczyn na przeciwległy pas ruchu, a następnie jadąc częściowo po chodniku potrąciła dwie rowerzystki, które prawidłowo poruszały się ulicą Żywiecką w stronę Bielska-Białej. Obie kobiety, 25-latka i 30 latka zostały w ciężkim stanie przetransportowane do szpitala, jedna śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jedna z poszkodowanych to Rita Malinkiewicz, była zawodniczka UKS Sokół Zator, mistrzyni Polski juniorów i wielokrotna reprezentantka naszego kraju w kolarstwie górskim. Stan zdrowia obu dziewczyn jest w dalszym ciągu bardzo ciężki.

Zobacz: Poważne wypadki z udziałem rowerzystów. Miłośnicy dwóch kółek i kierowcy uważajcie!

Trwa ogólnopolska zbiórka krwi dla obu dziewczyn, ale i też dla wszystkich, którzy jej potrzebują. Każdy może oddać krew dla kolarek i innych rowerzystów poszkodowanych w podobnych wypadkach, wystarczy udać się do najbliższego punktu krwiodawstwa. Również mieszkańcy naszego powiatu i rowerzyści włączyli się do akcji. Wadowicki punkt przy ulicy Karmelickiej 5 działa w godzinach od 7:30 - 11:30.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 ds 2020-06-09 21:36
jest sprawca niech płaci
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.