Zgodnie z IV etap odmrażania gospodarki związany z epidemią koronawirusa, rząd pozwolił otworzyć od
Kiedy otworzą baseny w naszym regionie?

Zgodnie z IV etap odmrażania gospodarki związany z epidemią koronawirusa, rząd pozwolił otworzyć od 6 czerwca m.in. baseny i pływalnie. Jak to wygląda z obiektami w naszym regionie i kiedy będziemy mogli z nich skorzystać?

Kilka dni temu rząd ogłosił IV etap odmrażania gospodarki związany z epidemią koronawirusa. Wśród obiektów, które od 6 czerwca mogą zostać ponownie otwarte znalazły się baseny i pływalnie. Jak to wygląd z tymi obiektami w naszym regionie, które zostały zamknięte 12 marca w związku z zaleceniami sanitarnymi.

Jak dowiadujemy się, Kryta Pływalnia Delfin w Wadowicach według planów otwarta powinna zostać 20 czerwca.

Czekamy na wyniki badań laboratoryjnych, które robione są po każdej przerwie czy wymianie wody. Czeka się na nie dwa tygodnie – mówi nam Wiesław Ramos, dyrektor wadowickiej pływalnie

Jak dowiedzieliśmy się od dyrektora, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju, na wadowicki basen będzie mogło wejść jednorazowo 50% maksymalnej pojemności obiektu, czyli 75 z dotychczas dozwolonych 150 osób. Przed wejściem będą na nich czekały środki dezynfekujące, trzeba będzie zachować dystans 2 metrów przy kasie i w innym miejscach. Na torze będzie mogły pływać maksymalnie 4 osoby, czynna również będzie sauna z limitem osób.

Z kolei otwarcie krytej pływalni w Andrychowie ma odbyć się w połowie miesiąca, najprawdopodobniej 15 czerwca.

Będzie na obowiązywał limit połowy osób, więc jednorazowo na obiekt będzie mogło wejść 70 osób – poinformował nas Marcin Putyra, dyrektor MOSKiT, zarządzający obiektem.

Andrychów również czekać na wyniki badań wody. Tu również trzeba będzie zachować dystans 2 metrów przy zakupie biletów a także obowiązek noszenia maseczek, do momentu wejścia na basen. Przy wejściu będą również środki odkażające. Na torze będą mogły jednorazowo pływać 4 osoby. Dyrekcja zastanawia się nad sensem uruchamiania saun: jedna z nich, sucha, spełnia wytyczne zaleceń dotyczących ilości osób i temperatur, z kolei mokra nie i uruchamianie ich dla jednej to raczej zbyt duże obciążenie finansowe dla pływalni. Rzecz jest jeszcze do przemyślenia.

A jak wygląda sprawa z odkrytym basenem w Andrychowie? Na razie nie znamy terminu otwarcie, jak się dowiadujemy najwcześniej może to być początek lipca. Zarządca obiektu czyli Zakład Gospodarki Komunalnej w Andrychowie na razie przygotowuje się do ponownego otwarcia. Trzeba będzie m.in. wyczyścić dno basenu, ustalić zasady korzystania z szatni, przebieralni i toalet a także przygotować grupę ratowników.


(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-1 #1 ratownik 2020-06-13 14:21
gdybyście chodzili zdyscyplinowani i nosili maseczki gdzie trzeba to już byście korzystali nie tylko z basenów
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.