Tradycyjnie już w pierwszy dzień nowego roku na boisku spotkali się piłkarze Skawy Wadowice i Iskry K
W meczu noworocznym Skawa pokonała Iskrę

Tradycyjnie już w pierwszy dzień nowego roku na boisku spotkali się piłkarze Skawy Wadowice i Iskry Kleczy, by rozegrać mecz o Puchar Noworoczny.

To już taka tradycja i nie inaczej było tym razem. W środę (1.01) w samo południe, w pierwszy dzień nowego roku, na boisku wadowickiego "Orlika" spotkali się piłkarze Skawy Wadowice i Iskry Klecza aby rozegrać mecz o Puchar Noworoczny.

Piłkarze Skawy w meczu trwającym 2 razy po 25 minut pokonali drużynę Iskry 9:2. Pierwszego gola na boiskach powiatu wadowickiego w 2020 roku zdobył Paweł Wiktor. Po spotkaniu drużyny otrzymały pamiątkowe puchary.

Tradycja noworocznych meczów ma już 24 lata. Zainaugurowano ją 1 stycznia 1997 roku z inicjatywy ówczesnego prezesa Skawy i nieżyjącego już prezesa Iskry Kazimierza Błachuta. To były czasy, kiedy piłkarze zmagali się nie tylko z piłką ale i sporym śniegiem, bo wtedy zimy były prawdziwymi zimami... W ostatnich latach mecze nie są rozgrywane na dużym boisko ale na sztucznej murawie wadowickiego "Orlika". Niektórzy twierdzą, że mają przez to mniejszy "piłkarski urok"...

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.