W weekend na centralnym placu Wadowic odbywało się prestiżowe i wyjątkowe wydarzenia: Mistrzostwa Św
W weekend Wadowice żyły trialem!

W weekend na centralnym placu Wadowic odbywało się prestiżowe i wyjątkowe wydarzenia: Mistrzostwa Świata do lat 16 w trialu rowerowym. Wzięło w nich udział  blisko 200 zawodniczek i zawodników z 20 krajów. Zmagania przyciągnęły sporo kibiców.

W weekend (9-11.08) Wadowicach odbyły się Mistrzostwa Świata do lat 16 w trialu rowerowym. Na trzy dni nasze miasto stało się światową stolicą kolarskiej dyscypliny trialu rowerowego. To spore wydarzenie i wyróżnienie.   W zawodach wzięło udział blisko 200 zawodniczek i zawodników z 20 krajów. Genezą zmagań jest pokonywanie odcinków z jak najmniejszą ilość podpórek. Odcinki mogą być naturalne (skały, strome zbocza, pnie drzew itd.) lub sztuczne, wybudowane z różnych elementów (np. kręgi, szpule, samochody).

Największą grupę stanowili Hiszpanie – 32 kolarzy, a najmniejszą Andora – jeden uczestnik. Byli również zawodnicy z: JaponiiCzechWielkiej Brytanii, Belgii, Francji, SłowacjiNiemiecSzwajcarii,FinlandiiWłochŁotwySzwecji oraz  z Polski. Nasza reprezentacja liczy ośmiu zawodników: Adam Szlaga, Jan Jagieła, Krystian Janiszewski, Bartosz Janiszewski, Oliwier Pawlikowski, Mikołaj Woźniak, Michał Łętowski, Sebastian Chlipała.

W pierwszy dzień zawodów, w piątek (9.08) odbyły się drużynowy konkurs o Mistrza Świata w trialu do lat 16. Rywalizację zwyciężyli Hiszpanie. Na drugim stopniu podium uplasowali się Japończycy, na trzecim zaś Czesi. Poza podium znaleźli się Francuzi, Niemcy, Słowacy i Szwajcarzy. Nasz reprezentacja nie brała udziału w zmaganiach drużynowych.

Medale dla najlepszych kolarzy wręczali: wicemarszałek Tomasz Urynowicz, burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, radny wojewódzki Filip Kaczyński, przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Hajnosz oraz prezes Aquili Wadowice Andrzej Kramarczyk. Po dekoracji medalowej na scenie po kolei zaprezentowały się  wszystkie reprezentacje, które zawitały do Wadowic.

W sobotę (10.08) i niedzielę (11.08) odbyły się zmagania w rywalizacji indywidualnej, w sześciu kategoriach wiekowych.

Nie zabrakło też letniego koncertu w wykonaniu włoskiej orkiestry dętej Corpo Musicale Olgiatese, która wystąpiła wspólnie z naszymi młodymi muzykami z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach.

W siedmiu kategoriach aż pięciokrotnie triumfowali Hiszpanie, a dwukrotnie Japończycy. W najmłodszej kategorii wiekowej brąz wywalczył 10-letni Adam Szlaga, a poza konkurencją złoty medal od UCI Trials (Międzynarodowa Federacja Kolarstwa) otrzymała ekipa Kramarczyk Team, za zorganizowaną imprezę.

Organizatorem mistrzostw był klub Kramarczyk Team, współorganizatorem zaś gmina Wadowice.

 

(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+7 #1 ja 2019-08-12 20:51
nareszcie jakaś impreza bez wydźwięku politycznego - i to od razu najwyższego kalibru. Miasto w końcu żyło i chyba nieźle zaprezentowało się gościom z całego świata. Brawo Kramarczyk Team za perfekcyjną organizację. Pokazaliście, że w Wadowicach też można. Można sobie życzyć jeszcze niejednej takiej imprezy. Oby tak dalej.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.