Po tragicznym poniedziałkowym (5.08) zdarzeniu, w którym w wypadku zginął młody kolarz Bjorg Lambrec
IV etat TdP bez ścigania. Kolarze dojechali w ciszy i smutku

Po tragicznym poniedziałkowym (5.08) zdarzeniu, w którym w wypadku zginął młody kolarz Bjorg Lambrecht, z szacunku dla jego osoby IV etap Tour de Pologne, przebiegający przez nasz powiat, został skrócony a biorący w nim udział nie ścigali się. Na mecie na Kocierzu uczcili swojego kolegę minutą ciszy.

W poniedziałek (5.08) na 48 kilometrze trasy trzeciego etapu Tour de Pologne kolarz Bjorg Lambrecht zjechał z drogi i wyniku upadku odniósł bardzo poważne obrażenia. Ratownicy pogotowia zapewnili natychmiastową reanimację zawodnika i transport do Szpitala Wojewódzkiego w Rybniku. Tam lekarze podjęli dalsze intensywne działania, jednak obrażenia kolarza okazały się zbyt poważne.

Wszyscy jesteśmy niezwykle wstrząśnięci tragedią, która się wydarzyła. Brakuje słów, by opisać uczucia, które towarzyszą nam wszystkim. Łączę się w bólu i smutku z rodziną, kolegami z drużyny i wszystkimi członkami kolarskiej społeczności. Jednocześnie zapewniam o wielkim wsparciu. Bjorg Lambrecht na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako wspaniały kolarz i człowiek – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny wyścigu Tour de Pologne

Z szacunku dla Bjorga organizatorzy wyścigu wspólnie z komisją sędziowską oraz grupami kolarskimi podjęli decyzję, że IV etap Tour de Pologne, przebiegający również przez powiat wadowicki, zostanie zneutralizowany. Trasa została skrócona do 133,7 km, a z dwóch zaplanowanych rund odbyła się jedna.

Kolarze  wyruszyli o godzinie 12:30 z Jaworzna,  do mety na Kocierzu dotarli w komplecie, bez przeszkód, w ciszy zmieniając się na trasie ekipami, które prowadziły peleton. Drużyna Lotto-Soudal, ekipy zmarłego, przed wjazdem na linię mety odjechali nieznacznie od reszty peletonu.   Minutą ciszy uczcili też pamięć Bjorga Lambrechta. Również kibice na całej trasie dawali mu wyrazy szacunku.

Do środowego (7.08) etapu z Kopalni Soli „Wieliczka do Bielska-Białej kolarze przystąpią zgodnie z klasyfikacją po III etapie.

(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.