Podczas 3. etapu 76. Tour de Pologne śmiertelnemu wypadkowi uległ jeden z uczestników, faworyt wyścig
4. etap tegorocznego TdP skrócony, bez ścigania. Wszystko w hołdzie tragicznie zmarłemu kolarzowi

Podczas 3. etapu 76. Tour de Pologne śmiertelnemu wypadkowi uległ jeden z uczestników, faworyt wyścigu, Bjorg Lambrecht, kolarz ekipy Lotto Soudal. Z szacunku dla zmarłego kolegi, trasa 4. etapu Jaworzno - Kocierz, obejmująca nasz powiat, została skrócona a zawodnicy nie będą się podczas niej ścigać.

W poniedziałek (5.08) na 48 kilometrze trasy trzeciego etapu Tour de Pologne kolarz Bjorg Lambrecht zjechał z drogi i wyniku upadku odniósł bardzo poważne obrażenia. Ratownicy pogotowia zapewnili natychmiastową reanimację zawodnika i transport do Szpitala Wojewódzkiego w Rybniku. Tam lekarze podjęli dalsze intensywne działania, jednak obrażenia kolarza okazały się zbyt poważne.

Wszyscy jesteśmy niezwykle wstrząśnięci tragedią, która się wydarzyła. Brakuje słów, by opisać uczucia, które towarzyszą nam wszystkim. Łączę się w bólu i smutku z rodziną, kolegami z drużyny i wszystkimi członkami kolarskiej społeczności. Jednocześnie zapewniam o wielkim wsparciu. Bjorg Lambrecht na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako wspaniały kolarz i człowiek – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny wyścigu Tour de Pologne

Z szacunku dla Bjorga organizatorzy wyścigu wspólnie z komisją sędziowską oraz grupami kolarskimi podjęli decyzję, że czwarty etap Tour de Pologne, przebiegający również przez powiat wadowicki, będzie zneutralizowany. Trasa została skrócona do 133,7 km, a z dwóch zaplanowanych rund odbędzie się jedna. Start w Jaworznie zaplanowano na 12:10. Każda kolejna decyzja dotycząca jutrzejszego etapu zostanie przekazana jutro rano w uzgodnieniu z zespołem Lotto Soudal.(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 Robert 2019-08-06 16:46
Wielki szacunek dla kibiców którzy stali przy trasie dzisiejszego etapu, za godne pożegnanie zmarłego kolarza.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.