Gmina Wadowice oraz TKKF Leskowiec-Wieża Wadowice z okazji Międzynarodowego Dnia szachów organizują s
W parku szykuje się symultana szachowa z arcymistrzem!

Gmina Wadowice oraz TKKF Leskowiec-Wieża Wadowice z okazji Międzynarodowego Dnia szachów organizują symultanę szachową z  Arturem Jakubcem, polskim szachistą i trenerem szachowym, arcymistrzem od 2002 roku. Trwają zapisy do symultany, ilość miejsc ograniczona!

Dobra wiadomość dla szachistów, których nie brakuje w naszej okolicy. 20 lipca od godziny 14:00 w Parku Miejskim w Wadowicach gmina oraz TKKF Leskowiec-Wieża Wadowice z okazji Międzynarodowego Dnia szachów organizują symultanę szachową z  Arturem Jakubcem.

46-letni Artur Jakubiec jest urodzonym w Wadowicach polskim szachistą i trenerem szachowym, arcymistrzem od 2002 roku. W latach 1985-1986 jako 12 letni chłopiec rozgrywał swoje pierwsze partie turniejowe właśnie w naszym mieście. Jest dwukrotnym mistrzem Polski juniorów: z 1988 (Wrocław, w kategorii do lat 15) oraz 1991 roku (Limanowa, do lat 18). Na przełomie 1988/1989 zajął w Saltsjöbaden IV miejsce na mistrzostwach Europy juniorów do lat 16. W 1991 był IX na mistrzostwach świata do lat 18 w Guarapuavie w Brazylii.

W 1993 roku  zadebiutował w finale mistrzostw Polski seniorów. W kolejnych latach w finałach startował wielokrotnie, najlepszy wynik uzyskując w 2004 roku (6 miejsc) Najwyższy ranking w karierze osiągnął w  2004 roku, z wynikiem 2565 zajmował wówczas 6. miejsce wśród polskich szachistów. Obecnie  jest wiceprezesem Polskiego Związku Szachowego. Wraz z zoną  Edytą (WIM) jest podporą  pierwszoligowego klubu KKSZ KRAKÓW.

Wszyscy chętni, który chcieliby się zmierzyć przy szachach z arcymistrzem, mogą zapisać się do symultany pod numerem 602 178 906 (Adam Madej). Jeżeli  czuje się na siłach aby zmierzyć się w symultanie z arcymistrzem, można pograć towarzysko lub pokibicować.

Oprócz turnieju szachowego z nagrodami (godzina 14:00) i symultany (godzina 16:00 o godzinie 17:30 odbędzie się quiz szachowy oraz partie towarzyskie z wyczynowymi szachistami klubu „Wieża” Wadowice.

Portal WadowiceOnline.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.