Gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała dotację w wysokości 168 tysięcy złotych na remont i przebudow
Dobra passa  Kalwarii w pozyskiwaniu środków trwa. Jest kasa na boisko Kalwarianki

Gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała dotację w wysokości 168 tysięcy złotych na remont i przebudowę boiska sportowego w Kalwarii Zebrzydowskiej, przy Pawilonie Sportowo-Turystycznym „Kalwarianka”.

Można powiedzieć, że  gmina Kalwaria Zebrzydowska w ostatnim czasie rozbiła bank w  województwie Małopolskim, jako jedna z niewielu gmin Małopolski otrzymała trzy dotacje na łączną kwotę 762 tysięcy złotych.

Ostatnią promesę na kwotę 168 tysięcy złotych burmistrz Kalwarii  otrzymał we wtorek (19.06) z rąk wicemarszałka województwa Małopolskiego: Tomasza Urynowicza i Radnych Województwa Małopolskiego Rafała Stuglika i Filipa Kaczyńskiego.

Gmina  otrzymała dotację w wysokości 168 tysięcy złotych na remont i przebudowę boiska sportowego w Kalwarii Zebrzydowskiej, przy Pawilonie Sportowo-Turystycznym „Kalwarianka”. To kolejne boisko na terenie gminy, które zostanie przebudowane i zyska zupełnie nowy wygląd. Powstanie tam boisko sportowe o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 21 x 32 metry, z przeznaczeniem do gry w piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę, boisko zostanie też wyposażone w ławeczki dla drużyn, a także miejsce dla kibiców, boisko będzie też posiadało oświetlenie.

Warto dodać, że w ostatnich latach w Zebrzydowicach stworzona została infrastruktura, która jest wizytówką gminy to: nowoczesna Szkoła, przebudowane Przedszkole, plac zabaw i fitness, nowy kompleks boisk sportowych, a teraz jest planowa budowa parkingu.

Gmina Kalwaria Zebrzydowska nie zapomina też  o remontach dróg rolniczych, one również są ważne dla lokalnego samorządu. Zarząd Województwa Małopolskiego przyznał gminie Kalwaria Zebrzydowska 110 tysięcy złotych dotacji na modernizację i remont dróg rolniczych. Do końca września wyremontowane zostaną drogi w Zebrzydowicach, Leńczach, Brodach i Barwałdzie Górnym na łączną kwotę 220 tysięcy złotych.

Gmina Kalwaria Zebrzydowska w ostatnim czasie z województwa  Małopolskiego pozyskała dotacje na łączną kwotę 762 tysięcy złotych  środki te  trafią do Kalwarii Zebrzydowskiej, Zebrzydowic, Leńcz, Brodów i Barwałdu Górnego.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 A-R-E-N-A 2019-06-19 12:53
KIEDY KASA NA ARENĘ WADOWICE? ? ? ? ? BAŃKA OBIECAŁ I JAK SIĘ SPRAWY MAJĄ?
Cytować
0 #2 jedni obiecywali 2019-07-03 21:15
ale drudzy głosowali
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.