Trenujący na co dzień w UKS Cross Tomice Bartosz Wata wywalczył 2 brązowe medale zajmując w grze sin
Bartosz wymiata w badmintona. Ma najlepszy wynik w sportach olimpijskich w gminie Tomice!

Trenujący na co dzień w UKS Cross Tomice Bartosz Wata wywalczył 2 brązowe medale zajmując w grze singlowej i deblowej III miejsca na odbywających się w Mysłowicach Mistrzostwach Polski Młodzików w badmintonie.  To najlepsze wyniki w historii gminy Tomice uzyskane w sportach olimpijskich!

Rewelacyjny występ na Mistrzostwach Polski Młodzików w badmintonie zanotował trenujący na co dzień w UKS Cross Tomice Bartosz Wata.  W rozgrywanych w Mysłowicach w dniach od 6 do 9 czerwca  mistrzostwach, Bartek wywalczył 2 brązowe medale zajmując w grze singlowej i deblowej III miejsca. W grze pojedynczej przegrał tylko jeden pojedynek w półfinale z późniejszym triumfatorem, zawodnikiem Hubala Białystok. W grze deblowej grając z Piotrem Tomaszewskim (UKS Wschodnia 12 Kielce) również przegrali tylko jeden mecz w półfinale z późniejszymi Mistrzami Polski, zawodnikami UKS KSBad Kraków i UKS Unia Bieruń.

Bartek nie musiał grać w eliminacjach do mistrzostw, bo na liście rankingowej PZBad zajmuje bardzo wysokie IV miejsce w singlu, a I w deblu. Co cwarte odnotowania, wyniki sportowe uzyskane przez Bartka są najlepszymi wynikami w historii gminy Tomice uzyskanymi w sportach olimpijskich!

Badminton jest najszybszym sportem rakietowym. Ciekawostka, lotka może lecieć z prędkością ponad 400 km/h. Grając w badmintona trzeba wykazać się niebywałą szybkością, refleksem, koordynacją ruchową i wytrzymałością.

(GM)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 Gość 2019-06-16 15:52
Gratulacje! Szacunek za ciężką pracę :)
Cytować
+4 #2 mksbad 2019-06-16 17:53
Bartek aby tak dalej trzymam kciuki i życzę dalszych sukcesów
Cytować
-3 #3 funx 2019-06-18 09:36
Bartosz z gminy Tomice gwarancją sukcesu w sporcie i polityce!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.