W weekend w Rybniku odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Szpadzie. Mistrzem kraju został 15-let
Irek z SKS Grass-Hopper Mistrzem Polski w szpadzie

W weekend w Rybniku odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Szpadzie. Mistrzem kraju został 15-letni Ireneusz Filek z SKS Grass-Hopper z Kalwarii Zebrzydowskiej. W finale znalazła się również Alicja Goczał, która przegrała walkę o strefę medalową i uplasowała się na 8 miejscu.

W  weekend w Rybniku odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Szpadzie. Dla szpadzistów to najważniejszy turniej szermierczy w roku. W kategorii wiekowej 2005-2007 przez dwa dni walczyli szpadziści z całej Polski. W sobotę (8.06) odbył się turniej indywidualny, natomiast  w niedzielę (9.06) zawodnicy walczyli drużynowo.

Dużym sukcesem może pochwalić się klub SKS Grass-Hopper z Kalwarii Zebrzydowskiej. W zmaganiach indywidualnych, pokonując 98 zawodników, złotym medalistą i Mistrzem Polski został Ireneusz Filek trenujący szermierką w tym właśnie w klubie!

W kategorii dziewcząt ósme miejsce zajęła Alicja Goczał. Sukces pokonania prawie stu zawodniczek, nie był dla Ali łatwy, ponieważ walczyła jako najmłodszy rocznik zmagając się niejednokrotnie z dwa lata starszymi przeciwniczkami.

W drugi dzień, podczas zawodów drużynowych,  wystartowało 17 drużyn chłopców i 24 dziewcząt. Czwartą drużyną Młodzików w Polsce zostali: Ireneusz Filek, Szymon Wodniak i Mikołaj Adamczyk, natomiast dziewiąte miejsce w kategorii dziewcząt zajęła drużyna w składzie: Oliwia Garus, Alicja Goczał i Antonia Skorczyńska.