1 czerwca w Andrychowie rozpoczyna działalność MOSKiT, czyli Miejski Ośrodek Sportu, Kultury i Turyst
Marcin Putyra dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu, Kultury i Turystyki

1 czerwca w Andrychowie rozpoczyna działalność MOSKiT, czyli Miejski Ośrodek Sportu, Kultury i Turystyki. W ostatni dzień maja na stanowisko jego dyrektora został powołany Marcin Putyra.

W piątek (31.05) w ostatni dzieńń maja zarządzeniem burmistrza Tomasza Żaka na stanowisko dyrektora niedawno utworzonego z niemałymi trudnościami Miejskiego Ośrodka Sportu, Kultury i Turystyki w Andrychowie został powołany Marcin Putyra, pełniący dotychczas funkcję kierownika Wydziału Turystyki, Sportu i Kultury w Urzędzie Miejskim w Andrychowie.

MOSKiT formalnie rozpoczyna swoją działalność 1 czerwca. Zostanie przekształcony z Wydziału Turystyki, Sportu i Kultury andrychowskiego magistratu i na razie to właśnie w pomieszczeniach wydziału vis a vis budynku urzędu będzie miał swoją siedzibę.  Tym samym wydział ten przestaje właśnie istnieć. Na ten rok nowa instytucja otrzymała budżet w wysokości 600 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że celem działalności MISKiT bedzie organizacja, upowszechnianie i dbanie o rozwój sportu, kultury i turystyki wśród mieszkańców gminy Andrychów, a w szczególności wśród dzieci i młodzieży, współtworzenie warunków dla działań zmierzających do rozwoju sportu, kultury i turystyki, współpraca z innymi podmiotami samorządu terytorialnego oraz organizacjami pozarządowymi realizującymi zadania z zakresu sportu, kultury i turystyki oraz budowa pozytywnego wizerunku gminy Andrychów na terenie kraju i za granicą.

Do zadań MOSKiT według założeń będzie też należeć zarządzanie i administrowanie obiektami i urządzeniami sportowo-rekreacyjnymi oraz prowadzenie w nich działalności sportowo-rekreacyjnej, gastronomicznej i noclegowej i zagospodarowanie obiektów sportowych i terenów rekreacyjnych w potrzebne urządzenia oraz konserwacja tych obiektów.

Pracownicy MOSKiT-u mieli też zajmować organizacją imprez, upowszechnianiem i rozwojem sportu, kultury fizycznej, turystki i rekreacji na terenie całej gminy Andrychów. Obecnie MOSKiT zatrudnia 6 osób, docelowo nowa instytucja będzie zatrudniać 54 osoby, w tym ratowników i pracowników gospodarczych obsługujących nową andrychowską krytą pływalnię.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.