Za nami 10 kilometrowy V Bieg Wadowicki, który przebiegał ulicami Wadowic, przez Zawadki Chocznię. Wzi
Piąty Bieg Wadowicki za nami

Za nami 10 kilometrowy V Bieg Wadowicki, który przebiegał ulicami Wadowic, przez Zawadki Chocznię. Wzięło w nim udział ponad 500 biegaczy. Kto okazał się najszybszy?

W sobotę (18.05) odbyła się piąta edycja cieszącego się sporym powodzeniem wśród lokalnych biegaczy (ale i nie tylko...) 10 kilometrowego Biegu Wadowickiego. Trasa biegu przebiegała z Wadowic przez Chocznię i Zawadkę ze startem i metą na wadowickim rynku.  Po drodze tradycyjnie nie zabrakło punktów z wodą.

Najszybszym biegaczem V Biegu Wadowickiego okazał się  Łukasz Grajcar (grupa COŚ BUDOWLANI CZESTOCHOWA) z  miejscowości Konopiska. Miejsce drugie zajął Tomasz Wójcik (ANDRYCHÓW RUNNING) z miejscowości Rudze, a trzecie  Michał Kaczmarek (grupa POLCENTRUM ZDROWIA BIEGACZA KRAKÓW) z Krakowa.

Najlepszym zawodnikiem  z powiatu wadowickiego okazał się Tomasz Skupień (MUAY RUNNING TEAM) ze  Skawinek, który uplasował się na czwartej pozycji, natomiast najszybszym zawodnikiem z gminy Wadowice był Paweł Góralczyk (ANDRYCHÓW RUNNING) z Choczni, który zajął szóste miejsce.

W kategorii kobiet najszybsza okazała się Barbara Szelest (ZAPIEKATO TEAM) z Mysłowic, na drugim miejscu sklasyfikowana została Joanna Dyrcz z Radoczy, zaś trzecie miejsce przypadło Justynie Adamus (LKS IMIELIN) z Katowic.

Najliczniejszą grupę biorącą udział w tegorocznym Biegu Wadowickim stanowiła drużyna  Galicjanki.

Przed startem głównego biegu swoją szansę  miały również dzieci oraz młodzież, organizatorzy przygotowali dla nich dystanse dostosowane do wieku.

Pogoda na szczęście nie zawiodła. Dla biegaczy przygotowano puchary, medale i inne atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Pełne wyniki  V Biegu Wadowickiego TUTAJ.

(MG)
(zdjęcia: Krzysztof Cabak)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+11 #1 ds 2019-05-20 10:57
Zwycięzcą tego biegu był starszy Pan który biegł przed karetką.Wielki szacun.
Cytować
+5 #2 Jacek&reszta 2019-05-20 11:59
Cytuję ds:
Zwycięzcą tego biegu był starszy Pan który biegł przed karetką.Wielki szacun.

Widziałe i nagrodziliśmu Go oklaskami koło Księzego Lasu i tych kilku którzy biegli przed nim.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.