W XIX Biegu na Groń Jana Pawła II, którym sportowcy uczcili 99. rocznicę urodzin Karola Wojtyły wzi
Po raz 19. pobiegli na Groń Jana Pawła II

W XIX Biegu na Groń Jana Pawła II, którym sportowcy uczcili 99. rocznicę urodzin Karola Wojtyły wzięło udział 44 biegaczy. Pogoda i humory dopisały. Kto okazał się najszybszy?

18 maja 1997 roku w rocznicę urodzin Jana Pawła II z inicjatywy Stanisława Orlickiego, złotego medalisty Mistrzostw Polski Weteranów i niezmordowanego entuzjasty i propagatora biegania, zorganizowano bieg, którego meta znajdowała się na Jaworzynie (890 m n.p.m.), szczycie górskim we wschodniej części Beskidu Małego. W 2001 roku był to już oficjalnie Bieg na Groń Jana Pawła II, chociaż nazwę góry zmieniono dopiero 1 stycznia 2004. Na jej szczyt prowadzi kilka górskich szlaków, dlatego też przez lata miejsce startu zmieniało się. Startowano z Rzyk, Wadowic i Rudz. W biegu brało udział średnio około 50 osób, również z zagranicy, chcąc uczcić rocznicę urodzin papieża Polaka.

Tegoroczny XIX Bieg na Groń Jana Pawła II zorganizował w niedzielę (12.05) po raz kolejny Amatorski Team biegowy Wichry Beskidu T.R. Start zawodników odbył się z pętli w Ponikwi o godzinie 10:00. Trasa nie była łatwa: do pokonania był dystans 7 kilometrów o nawierzchni żwirowej, kamienistej i trawiastej z sumą przewyższeń +600/-100 metrów. 41. biegaczy jednak dało radę i na mecie pojawiło się tyle samo osób, co na starcie.

Najszybszy okazał się Paweł Goralczyk (KS AZS Kraków), drugie miejsce zajął Tomasz Huber (FormaGym) a trzecie Dawid Bizoń (Andrychów). Z grona kobiet triumfowała Sabina Nieciąg (MocnoPomocni), drugie miejsce zajęła Dorota Zadora (Endorfiny Wadowice), zaś trzecie miejsce wywalczyła Teresa Zając.

Każdy z zawodników otrzymał na mecie pamiątkowy medal oraz gadżet okolicznościowy. Zdobywcy miejsc I-III w klasyfikacji generalnej mężczyzn i kobiet otrzymali puchary.

Partnerem biegu był Urząd Miejski w Wadowicach, OSP Ponikiew oraz SWD FormaGym Wadowice. Patronat medialny objął portal WadowiceOnline.pl.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.