Belgia, Francja, Grecja, Włochy, Wielka Brytania, Austria, Czechy, Słowacja, USA, Ukrai-na i oczywiści
Drukuj
Duże zgrupowanie instruktorskie w Warszawie. Wśród uczestników instruktor z Wadowic

Belgia, Francja, Grecja, Włochy, Wielka Brytania, Austria, Czechy, Słowacja, USA, Ukrai-na i oczywiście Polska. Taki był pierwszy w Polsce i w tej części Europy kurs instruktorski Mastro Defence System LVL1. W tym gronie był instruktor z Wadowic.

Niedawno instruktor Wadowickiego Klubu Seido Karate Kyoshi Rafał Czapla, wziął udział w zgrupowaniu instruktorskim Mastro Defence System, które odbyło się w Warszawie a zorganizowane było przez Marcina Michalik - Lipkę - szefa MDS Polska.

Było to zgrupowanie historyczne, gdyż pierwsze w Polsce oraz w tej części Europy. Dodatkowo przybyli na nie instruktorzy z całego świata z Fredem Mastro na czele - twórcą systemu.

Przez trzy dni szkoliliśmy się pod okiem nie tylko topowych instruktorów MDS ale także ludzi, którzy są doświadczonymi szkoleniowcami sił specjalnych, a więc znających zagadnienie bezpieczeństwa osobistego od podszewki. Czy było łatwo? Oczywiście, że nie! Tak naprawdę, szkolenie to było punktem kulminacyjnym, do którego przygotowania trwały przez ponad rok na szkoleniach w kraju i za granicą. Temat bezpieczeństwa osobistego nie jest tematem łatwym, gdyż nie istnieje gotowa recepta czy schemat zachowań by się obronić. To temat, w którym ważną rolę odgrywa psychologia, działanie w stresie, markery zagrożenia, odczytywanie kontekstu zachowań agresora, umiejętność wykorzystania przedmiotów użytku codziennego do obrony itp. Takich rzeczy nie da się wyuczyć w kilka treningów. To żmudny proces ale jeśli jest prowadzony właściwie, daje znakomite efekty. To właśnie daje Mastro Defence System – mówi nam instruktor Rafał Czapla.

Jak dodaje, dzięki takim szkoleniom, stale podnoszone są kwalifikacje oraz poziom szkolenia, a sportowcy godnie reprezentują Wadowice na arenach krajowej i miedzynarodowych.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Sport:

Bartosz wymiata w badmintona. Ma najlepszy wynik w sportach olimpijskich w gminie Tomice!

6 medali dla wadowickiego Klubu Seido Karate na 4 Turnieju Smoka

Irek z SKS Grass-Hopper Mistrzem Polski w szpadzie

Tej szkoły miało nie być a tu proszę! Otwarto przy niej nowe boisko sportowe

Siatkówka plażowa na Wenecji na dobry początek lata. Trwają zapisy