Dobra wiadomość dla amatorów aktywności fizycznej. Po oddaniu pod koniec ubiegłego roku do użytku n
Przy "Gimplu" powstała siłownia na powietrzu

Dobra wiadomość dla amatorów aktywności fizycznej. Po oddaniu pod koniec ubiegłego roku do użytku nowych boisk sportowych oraz rozbiegu do skoku w dal, przy "Gimplu", czyli I Licem Ogólnokształcącym im. Marcina Wadowity w Wadowicach powstała siłownia zewnętrzna.

Jak poinformowało Starostwo Powiatowe w Wadowicach, przy LO w wydzielonej strefie ze specjalną nawierzchnią postawiono pięć urządzeń (cztery z nich dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych). Są to: sztanga do wypychania, surfer do ćwiczenia rąk, trenażer, rower do ćwiczenia rąk lub nóg oraz orbitrek podwójny na pylonie.

Koszt stworzenia siłowni to ponad 64 tysiące złotych. Nieco ponad 25 tysięcy złotych pozyskano z funduszy unijnych – Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020. Pozostałą kwotę dołożył powiat ze swojego budżetu.   

Co ważne, siłownie podobne do tej przy wadowickim ogólniaku  powstają również przy dwóch innych szkołach podległych powiatowi wadowickiemu: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Wadowicach oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie. Przy tych trzech placówkach kilka miesięcy temu wybudowano już nowe, oświetlone boiska sportowe. Na ten cel również pozyskano pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Nowe obiekty sportowe staną się miejscami, w których mieszkańcy Wadowic, Andrychowa i okolic będą mogli spotykać się, aktywnie spędzić wolny czas, łącząc ruch i przyjemność przebywania na świeżym powietrzu. Zarówno z boisk, jak i siłowni mogą korzystać wszyscy. Jedyny warunek to zaakceptowanie regulaminu, którego przestrzeganie ma zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.