Biegacze i "kijkowcy" ze Spytkowic razem ze Stowarzyszeniem "Głosy Miłosierdzia" organizują bieg kole
Drukuj
Koleżeński bieg w Spytkowicach. Zbierają pieniądze dla niepełnosprawnej Magdy

Biegacze i "kijkowcy" ze Spytkowic razem ze Stowarzyszeniem "Głosy Miłosierdzia" organizują bieg koleżeński, na którym będą zbierać pieniądze na zakup platformy schodowej dla 32-letniej Magdy, niepełnosprawnej mieszkanki tej miejscowości. Można do nich dołączyć.

5 maja o godzinie 14:00 przy zamku w Spytkowicach rozpocznie się koleżeński bieg organizowany przez biegaczy i "kijkowców" Nordic Walking z działającego tam prężnie klubu biegacza Spytaktiv, wspólnie ze Stowarzyszeniem "Głosy Miłosierdzia". Sportowcy chcą pomóc swojej koleżance Magdalenie w zebraniu środków potrzebnych na zakup platformy schodowej, która bardzo ułatwiłaby jej życie.

Madzia jest 32 letnią mieszkanką Spytkowic, która od dziecka jest niepełnosprawna czterokończynowo. Całodobową opiekę nad Magdą sprawuje jej mama która w 2017 roku zachorowała na nowotwór. Pomóżmy im przez naszą siłę w grupie, dobre słowo i wsparcie – mówią biegacze.

Bieg jest bezpłatny, organizatorzy zachęcają wszystkich do wzięcia w nim udziału. Podczas niego wolontariusze ze stowarzyszenia będą zbierać do puszek środki, które zostaną przekazane Magdalenie.

Patronat honorowy nad biegiem objął wójt gminy Spytkowice Mariusz Krystian, który ufundował puchar dla zwycięzcy

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Sport:

Pobiegną i pomaszerują dla Eweliny i Rafała

30 bramek wpadło w rocznicowym meczu na Orliku!

W Stryszowie wielkie międzynarodowe zawody. Organizatorzy opowiedzieli o nich na konferencji

Znamy trasę tegorocznego Tour de Pologne. Dwa etapy przez powiat wadowicki

Wyścig Gwiazda Południa w tym roku też w powiecie wadowickim!