Srebrny medal wywalczyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 3  3 w Andrychowie w finale wojewódzkim
Siatkarki z Andrychowa ze srebrem

Srebrny medal wywalczyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 3  3 w Andrychowie w finale wojewódzkim Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej. To duży sukces. Andrychowianki mierzyły się bowiem z silnymi zespołami m.in. ze Starego Sącza i Krakowa.  

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Wadowicach, zespół wystąpił w składzie: Wiktoria Buda, Dominika Cinal, Daria Fajfer, Emilia Kobiela, Wiktoria Koim, Anita Kramarz, Łucja Lubera, Joanna Magiera, Marta Magiera, Weronika Pałosz, Daria Rutowicz, Magdalena Zaczyńska oraz Julia Zięba. Dziewczęta trenują: Piotr Kwak i Paweł Bury.

Uczennice z andrychowskiej „Trójki” nie są jedynymi reprezentantami naszego powiatu w zawodach siatkarskich na szczeblu wojewódzkim. Awans na ten poziom rozgrywek w turniejach rejonowych wywalczyli również ich koledzy ze szkoły (także w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej) oraz uczennice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Andrychowie (w Igrzyskach Dzieci).

Andrychowianki i andrychowianie z SP Nr 3 i SP Nr 4 byli bezkonkurencyjni w tegorocznych zawodach na szczeblu rejonowym, w których walczą drużyny z kilku powiatów Małopolski Zachodniej. Tak jest zresztą od kilku lat. Procentuje ciężka i systematyczna praca uczennic i uczniów oraz nauczycieli wychowania fizycznego, wielkie zaangażowanie rodziców i dyrekcji, a także bardzo dobry klimat wokół siatkówki, który w Andrychowie jest tworzony od dziesięcioleci. Przypomnę, że kilka lat temu cieszyliśmy się z III miejsca siatkarek i V miejsca siatkarzy z Gimnazjum Nr 1 (teraz to właśnie SP Nr 3) w Polsce. Ten sukces jest trudny do powtórzenia, ale nie ulega wątpliwości, że młodzież z Andrychowa to nasza chluba. Cieszy też, że i inne drużyny siatkarskie z naszego powiatu są na coraz wyższym poziomie – komentuje Jan Szewczyk, koordynator ds. sportu szkolnego w Powiecie Wadowickim.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.