Juniorzy Skawy wygrali mecz na szczycie I ligi juniorów (Małopolska Zachodnia). W zwycięstwie z pewno
Wygrali dla Piotrka, juniorzy Skawy liderem!

Juniorzy Skawy wygrali mecz na szczycie I ligi juniorów (Małopolska Zachodnia). W zwycięstwie z pewnością pomogła obecność na spotkaniu Piotra Krasy, który przeszedł już operację kolana i chciał swoją obecnością na ławce wspomóc rówieśników w walce.

Przed meczem piłkarze wadowickiego klubu założyli koszulki z napisem „Gramy dla Piotrka” i z tym miłym akcentem wybiegli na murawę. Od pierwszego gwizdka zarysowała się przewaga gospodarzy. Piłka krążyła od nogi do nogi, juniorzy Brzeziny zepchnięci zostali do głębokiej defensywy. Pierwszy strzał na bramkę oddał Jończyk, jednak piłkę po jego mocnym uderzeniu z trudem sparował na rzut rożny bramkarz z Osieka. Młodzi piłkarze Skawy tworzyli składne, ciekawe akcje, nieraz zagrażając bramce przeciwnika. Zdobyli nawet bramkę „Tercet Gęboliś, Sabuda, Jończyk” i ten trzeci pakuje piłkę do siatki, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Do końca połowy wynik nie uległ zmianie.

Po wznowieniu gry na boisku pojawił się rosły napastnik, Rafał Pietruszka. Wniósł duże ożywienie w poczynania Skawy. Juniorzyz z Wadowic szturmowali bramkę Brzeziny. Na efekty trzeba było czekać do 65 minuty, kiedy to po akcji z prawej strony i zamieszaniu pod bramką przeciwnika w finezyjny sposób umieścił piłkę w lewym rogu bramki. Prowadzenie wprowadziło spokój w poczynania wadowiczan. W nielicznej z akcji, słabo spisujący się w 2 połowie Jończyk źle wyprowadzał piłkę z własnej połowy, kontra gości, ale linia obrony zdołała zażegnać niebezpieczeństwo. Po chwili szybka akcja Skawy prawą stroną, Sabuda wykorzystując świetną szybkość dobiega do piłki i dośrodkowuje wprost na głowę niepilnowanego Pietruszki, który nie zwykł takich okazji marnować. 2-0, sytuacja opanowana. Wadowiczanie już spokojnie grali piłką, przenosili ciężar gry z lewej na prawą stronę. Gości dobił Graboń, wykorzystując przejęcie piłki przez Kuzię i dogranie od Jończyka. Była to pierwsza bramka nowego zawodnika Skawy.

Wynik i gra może satysfakcjonować, juniorzy Skawy potwierdzili aspirację na awans do Małopolskiej Ligi Juniorów. Cieszy fakt, iż szeroka kadra i trafne zmiany umożliwiły zdobycie przewagi bramkowej w 2 połowie. Oby tak dalej…

SKAWA WADOWICE – BRZEZINA OSIEK 3:0 (0:0)

Skawa: Wyka, Bańdura, Mozgała, Czyżowski (80′ Kowalczyk), Kozioł, Stanek (70′ Graboń), Kuzia, Strzeżoń, Jończyk, Sabuda, Gęboliś (46′ Pietruszka). Trener: Grzegorz Szulc.

(zdjęcia: Damian Czarny)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl