Gole zdobyte przez Zarembe i Maćkowicza oraz dobra postawa całego zespołu Iskry sprawiła, że kleczan
Drukuj
Iskra zwycięża w powiatowych derbach!

Gole zdobyte przez Zarembe i Maćkowicza oraz dobra postawa całego zespołu Iskry sprawiła, że kleczanie pokonali w wyjazdowym meczu Kalwariankę Kalwarię Zebrzydowską 2:0 (1:0).

Wydawało się, że z powodu braku dwójki najskuteczniejszych napastników (Kukieła pauzuje za czerwoną kartkę, Artur Nowak leczy kontuzję żeber) w zespole Iskry nie będzie miał kto strzelać goli, ale ambitnie grająca Klecza, która jako główny cel tegorocznych rozgrywek stawia sobie awans do IV ligi pokazała, że w tej drużynie strzelać bramki może każdy.

W 35 minucie po dogranej “na centymetry” piłce od Smagły do Glanowskiego i dośrodkowaniu w pole karne Zaremba strzałem z przed linii pola bramkowego dał prowadzenie przyjezdnym.

Kalwarianka miała kilka niezłych okazji by wyrównać, momentami przeważając w boiskowych poczynaniach, broniący kleczańskiej bramki Kawaler w tym meczu pokazał jednak, że w letnim okienku transferowym nie na darmo został sprowadzony ze Stanisławianki. Bramkarz Iskry był w tym meczu bardzo mocnym punktem swojego zespołu.

Wynik meczu dwie minuty przed upływem regulaminowych dziewięćdziesięciu ustalił wprowadzony do gry Maćkowicz, który dobił strzał Filipa Niewidoka. W derbach Powiatu Wadowickiego górą okazała się Iskra Klecza Dolna, pokonując Kalwariankę 2:0.

ISKRA: Kawaler – Glanowski, Nowak, Drechny, Brózda – Dobisz (Jończyk), Paśnik, Smagło, Kołek (Matlak) – Niewidok (Wysogląd), Zaremba (Maćkowicz).

(zdjęcie: Agnieszka Lewandowska)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl