Elasri Abderrahim z Katowic okazał się zwycięzcą 39. Biegu Powsinogi pokonując dystans 15 km z czase
Drukuj
39. Bieg Powsinogi za nami

Elasri Abderrahim z Katowic okazał się zwycięzcą 39. Biegu Powsinogi pokonując dystans 15 km z czasem 49:05,39. Najszybsza z kobiet była Sylwia Byrska z Wadowic, która ten dystans pokonała w czasie  1.04.54.78. W tej edycji na wszystkich dystansach wzięło udział około 600 osób.

To była impreza tak naprawdę dla każdego. Każdy, kto tylko miał minimum chęci, mógł w niedzielę (16.09) wziąć udział w 39. Biegu Powsinogi: najstarszej podbeskidzkiej imprezy biegowej z wielkimi tradycjami. W tym roku zrezygnowano z głównego biegu o dystansie półmaratonu i powrócono do sprawdzonej przez lata formuły 15 km. Pogoda dopisała i w biegu głównym wzięło udział ponad 50 zawodników i zawodniczek. Nie zabrakło wydarzeń towarzyszących: gier i zabaw rodzinnych i dmuchańców

Bieg na dystansie 15 km rozgrywany był na trasie ulicami Wadowic, Zawadki, Gorzenia, Ponikwi, Kozińca, Świnnej Poręby, Zbywaczówki, Jaroszowic. Trasa była pomyślana tak, aby do minimum ograniczyć czas wstrzymywania ruchu kołowego na drogach krajowych, powiatowych i gminnych.

Najszybszym zawodnikiem 39. Biegu Powsinogi okazał się Elasri Abderrahim z Katowic, który dystans 15 km pokonał z czasem 49:05,39. Drugie miejsce zajął Paweł Kosek z Tychów, a na miejscu trzecim przybiegł Jan Wydra z Mszany Dolnej. Najlepszy zawodnik z Wadowic Bartłomiej Pojnar zajął 8. miejsce. Spośród kobiet najszybsza na dystansie 15 km była Sylwia Byrska z Wadowic z czasem 1.04.54.78. Drugie miejsce zajęła Anna Skalska z Bytomia, zaś na trzecim miejscu uplasowała się Jolanta Kasprzyk ze Spytkowic.

Na dystansie 5 km najszybszy z mężczyzn okazał się Paweł Góralczyk z Choczni z czasem 18:00.94. Drugie miejsce zajął Szymon Grzybczyk z Wadowic, zaś trzecie Michał Radwan z Grzechyni. Z kolei z kobiet dystans 5 km najszybciej pokonała Maja Wąsik z Krakowa z czasem 22.54.67, drugie miejsce zajęła Joanna Drabik z Lipska, zaś na trzecim uplasowała się Zofia Walczak z Andrychowa.

W biegach we wszystkich dystansach wzięło udział około 600 osób. Każdy chyba znalazł trasę dla swojego wieku i swoich możliwości: od przedszkolaka do seniora. Największą frajdę miały oczywiście maluchy i najmłodsi na dystansach 50, 100, 200 i 400 metrów. Emocji było sporo. W nagrodę za udział w tych biegach czekały dyplomy i drobne upominki. Łącznie z rodzicami, opiekunami, widzami i gośćmi, na stadionie wadowickiej Skawy przewinęło się ponad tysiąc osób.

Przypomnijmy, że Bieg Powsinogi to jeden z najstarszych biegów w Polsce. Jego historia sięga 1979 roku, kiedy TKKF Leskowiec zorganizował Bieg Wadowiczan, który od 1980 przekształcił się w znany wszystkim Bieg Powsinogi: coroczną imprezę rekreacyjno-biegową o zasięgu ogólnopolskim. Zawsze we wrześniu bez względu na pogodę, na stadionie MKS Skawa startują zawodnicy we wszystkich grupach wiekowych. Od samego początku impreza ta była wielkim wydarzeniem sportowym, który trwale zapisał się w pamięci mieszkańców Wadowic i okolic.

Szczegółowe wyniki 39. Biegu Powsinogi TUTAJ.