Relaks Wysoka awansował do finału Pucharu Polski! Dzięki dwóm trafieniom Jacka Koczura i Dawida Tracz
Drukuj
Relaks w finale Pucharu Polski!

Relaks Wysoka awansował do finału Pucharu Polski! Dzięki dwóm trafieniom Jacka Koczura i Dawida Traczyka piłkarze z Wysokiej pokonali Iskrę Klecza Dolna 4:2. W wielkim finale Relaks zagra z Sokołem Przytkowice.

Gospodarzem spotkania był Relaks, lecz z powodu remontu boiska piłkarze z Wysokiej zawody rozgrywają w Kleczy Dolnej. Pierwsi prowadzenie objęli grający więc u siebie piłkarze Iskry. Dośrodkowanie w pole karne i przez nikogo nie kryty Filip Niewidok z dużym spokojem uderzył z 11 metrów tuż przy słupku.

Przewaga Iskry uwidaczniała się jednak tylko przez pierwszych kilkanaście minut, gdyż później do głosu doszli zawodnicy Relaksu. W 20 minucie gry doszło do wyrównania, gdy Traczyk z ostrego kąta pokonał Kubarskiego.

Trzy minuty później Relaks objął prowadzenie. Jacek Koczur wyszedł sam na sam z bramkarzem, minął Kubarskiego i strzałem do pustej bramki doprowadził do radości niewielką grupkę kibiców Relaksu.

Kilka minut przed zakończeniem pierwszej połowy na 3:1 podwyższył strzelec Jacek Koczur. Zdobywca drugiego gola wykorzystał znakomite dośrodkowanie i z najbliższej odległości umieścił piłkę w bramce.

Na mokrej murawie boiska w Kleczy, przy padającym deszczu, nie brakowało walki i wślizgów z obu stron. Mimo iż pucharowe rozgrywki cieszą się mniejszą reputacją niż zawody ligowe, to jednak żadna z drużyn nie chciała odpuścić. Było więc kilka ostrych starć zarówno z jednej, jak i drugiej strony.

Mniej więcej w połowie drugiej części gry czwartego gola dla Relaksu strzelił Traczyk. Zawodnik z Wysokiej zaliczył trafienie bardzo podobne do tego z pierwszej połowy gry, z tym że tym od początku drugiej połowy między słupkami bramki Kleczy stał Wiecheć.

W 80 minucie gdy Kołek minął dwóch obrońców z Wysokiej i mocnym strzałem pokonał Kubasa, Klecza miała jeszcze 10 minut na zdobycie dwóch bramek i doprowadzenie do konkursu rzutów karnych. Skutecznie grająca defensywa Relaksu rozbijała ataki, które nie szczególnie kleiły się Iskrze.

Zwycięstwo Relaksu Wysoka nad Iskrą Klecza Dolna można uznać jako wynik sensacyjny. Liderujący w B-Klasie Relaks pokonał w tegorocznych rozgrywkach już m.in. Skawę Wadowice, Wisłę Łączany czy Astrę Spytkowice. Pokazuje to, jak wielki potencjał tkwi w piłkarzach z Wysokiej, którzy z pewnością poradziliby sobie w rozgrywkach co najmniej o klasę wyższych niż Klasa-B.

W wielkim finale rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej w Wadowicach Relaks Wysoka zagra z Sokołem Przytkowice, który w drugim półfinale zwyciężył Stanisławiankę Stanisław 3:1.

Puchar Polski: RELAKS WYSOKA – ISKRA KLECZA DOLNA 4:2 (3:1)
RELAKS WYSOKA: Kubas – Maluty, Sarapata, Fiołek, Żak, Traczyk, K.Koczur, Wiecheć, Wilk, J.Koczur, Wróbel (Stanek).
ISKRA KLECZA DOLNA: Kubarski (Wiecheć), Glanowski, Witek, Jończyk (Stopa), Nowak,Matlak, Wysogląd (Maćkowicz), Dobisz, Zaremba (Kołek), Niewidok, Smagło.