25 Września w Zakopanem odbyło się zakończenie sezonu rowerowego z serii Joy Ride Open Series Puchar
Drukuj
Downhillowy sukces Bartosza Jury!

25 Września w Zakopanem odbyło się zakończenie sezonu rowerowego z serii Joy Ride Open Series Puchar Polski Amatorów. Po trzech bardzo udanych edycjach odbywających się w Zakopanym, Jurgowie czy Myślenicach nadszedł oficjalny finał zawodów. Dotychczas zawodnicy ścigali się o przysłowiową „pietruszkę” mimo tego rywalizacja była bardzo zacięta.

Joy Ride Open Series to jedyna seria imprez rowerowych w których można spotkać się z nocnym Downhill-em. Eliminacje zawodów odbywały się przed zmierzchem, jednak specjalnie dla zawodników podczas finałów trasa zawodów został sztucznie oświetlona.

Wadowice reprezentowało 4 zawodników już znanych na polskiej scenie rowerowej: Bartosz Jura walczący o pierwszą pozycje w kategorii Kadet, jego młodszy brat Mikołaj Jura dopiero zaczynający przygodę z tym sportem, Dawid Chowaniec startujący w kategorii Hobby Junior oraz Remigiusz Hendel, który nie mógł się powstrzymać przed startem w nocnym downhill-u.

Mimo wielkich starań Bartosz z czasem 2:00:79s nie stanął na podium, jednak w generalce zajął pierwsze Miejsce. Dawid po nieprzyjemnym wypadku na trasie wykręcił czas 2:09:12s z którym uplasował się na 11 miejscu. W generalce zawodów Bartosz zdobył pierwsze miejsce kategorii „Kadet” z wynikiem 790 punktów stanowiąc dużą przewagę nad przeciwnikami. Dawid w kategorii „Hobby Junior” zdobył 260 punktów które uplasowały go na 10 pozycji.