Pierścionki należą do najczęściej wybieranych elementów biżuterii zarówno na co dzień, jak i wie
Kamienie szlachetne versus kamienie syntetyczne: co wybrać do pierścionka?
artykuł sponsorowany

Pierścionki należą do najczęściej wybieranych elementów biżuterii zarówno na co dzień, jak i wielkie wyjścia. Obok kolczyków to najchętniej zakładana biżuteria, często ofiarowywana jako prezent. Pierścionki wybieramy jako przypieczętowanie zaręczyn, na komunię, urodziny bliskiej osoby i rocznice.

Jakie pierścionki wybierać – z kamieniem naturalnym czy syntetycznym? Jakie są zalety sztucznych i prawdziwych kamieni?

 

Cechy i atuty kamieni naturalnych i syntetycznych w pierścionkach

Czy wybrać pierścionek z diamentem, a może postawić na nieco tańszy ale również piękny pierścionek z cyrkoniami? Współczesne modele pierścionków to przede wszystkim ogromny wybór kształtów, kolorów, połączeń złota ze srebrem, białego złota z żółtym i różnych kamieni ze sobą. Często i chętnie wybierane są pierścionki, w których duży i piękny rubin czy szafir pyszni się w otoczeniu cyrkonii. 

Naturalne kamienie kształtowane są przez tysiące lat przez szereg zachodzących w nich i wokół nich procesów, a ich pochodzenie związane z określonymi miejscami na Ziemi. Specyficzna, nietypowa kolorystyka sprawiają, że ich wartość kolekcjonerska wzrasta. Kamienie sztuczne, wytwarzane w laboratoriach znakomicie imitują te prawdziwe. Nie mają swoich odpowiedników w naturze, ale za to można barwić je na niemal każdy kolor, co daje nieskończenie wiele możliwości na rynku biżuterii. 

Piękny pierścionek z cyrkoniami nadaje się na prezent równie dobrze co pierścionek z szafirem, a nawet może go znakomicie imitować. Jakie są zalety kamieni szlachetnych i syntetycznych?

  • kamienie szlachetne to znakomity wybór dla osób, które przywiązują się do swojej biżuterii i są wierne konkretnemu stylowi;
  • kamienie szlachetne są niepowtarzalne i nie do podrobienia ze względu na wyjątkowe naturalne kolory i wzory;
  • kamienie syntetyczne charakteryzują się niezwykłą przejrzystością i możliwością wyprodukowania ich w każdym pożądanym odcieniu;
  • kamienie syntetyczne nie wymagają eksplorowania złóż i wydobywania minerałów, co często wiąże się z ryzykiem;
  • kamienie syntetyczne są o wiele tańsze niż naturalne, co sprawia, że są bardziej dostępne;
  • kamienie naturalne z czasem zyskują na wartości, poza tym niektóre z nich mają ogromną wartość dla kolekcjonerów;
  • kamieniom szlachetnym przypisywano szczególne moce i znaczenie – nawet znaki zodiaku mają przypisane do siebie naturalne kamienie.

Trudno wymienić wszystkie zalety kamieni szlachetnych i syntetycznych. Jedno jest pewne – i jedne i drugie zachwycają urodą i blaskiem!

 

Pierścionki z kamieniami szlachetnymi i syntetycznymi od Briju

W ofercie Briju znajdują się piękne pierścionki z kamieniami naturalnymi i sztucznymi. Chcesz czegoś wyjątkowego? Polecamy pierścionek z bursztynem – oryginalne, naturalne, o ciepłej kolorystyce – zachwycają panie na całym świecie. Na każdą okazję i do wielu stylizacji pierścionek z bursztynem – Briju to wybór doskonały. Na ważne okazje jak zaręczyny czy rocznica pierścionek z diamentem od Briju będzie najlepszy. 

Chcesz sprawić radość bliskiej kobiecie i podarować jej wyjątkowy drobiazg? Może to będzie pierścionek z szafirem od Briju? Marzysz o połyskującej biżuterii w Twoim ulubionym kolorze ? Idealny będzie pierścionek z cyrkoniami – Briju to prawdziwa kopalnia inspiracji! Zobacz je już dzisiaj!
artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl