Zaczerwienienie i łuszczenie się skóry, świąd, wysypka czy zmiany trądzikowe – to właśnie z pow
Dermatolog online – kiedy warto skorzystać z jego usług?
artykuł sponsorowany

Zaczerwienienie i łuszczenie się skóry, świąd, wysypka czy zmiany trądzikowe – to właśnie z powodu takich dolegliwości najczęściej trafiamy do gabinetu dermatologa. Należy jednak mieć świadomość, że jego kompetencje są znacznie szersze, niż powszechnie się uważa. Może on nie tylko opracować dla nas plan leczenia mniej lub bardziej poważnych przypadłości, ale również udzielić nam porady dotyczącej codziennych nawyków i pielęgnacji. Stacjonarna placówka czy dermatolog online – na którą opcję się zdecydować i dlaczego?

Jakie kompetencje posiada dermatolog online?

Dermatolog online posiada takie same kompetencje jak lekarz przyjmujący w przychodni, z tą różnicą, że udziela porad przez internet lub telefon, a nie przy biurku w gabinecie. Jest on w stanie rozwiązać prawie każdy problem natury dermatologicznej, niezależnie od tego, której części ciała on dotyczy – twarzy, miejsc intymnych, włosów czy paznokci. W jakich sytuacjach warto postawić na konsultację online? Dermatolog udzieli Ci zdalnej pomocy, jeśli borykasz się z takimi przypadłościami jak:

 • Łojotokowe Zapalenie Skóry,
 • Atopowe Zapalenie Skóry,
 • łuszczyca,
 • pokrzywka,
 • trądzik,
 • grzybica,
 • czyrak,
 • bielactwo,
 • świerzb,
 • liszajec zakaźny,
 • wyprysk kontaktowy.

Warto podkreślić, że dolegliwości, które możesz omówić z dermatologiem online, nie ograniczają się jedynie do tych wymienionych powyżej. W rzeczywistości możesz zgłosić się do niego z każdym objawem wzbudzającym Twój niepokój, bez względu na to, czy jest to zwykłe podrażnienie, czy masz do czynienia z wypadaniem włosów, zmianą koloru i struktury paznokci, trudno gojącymi się ranami, łupieżem, odmrożeniami, odparzeniami, łojotokiem czy podejrzanie wyglądającymi pieprzykami. Przy okazji możesz poprosić go o opracowanie dokładnego planu pielęgnacyjnego oraz podzielenie się sposobami na usunięcie blizn, rozstępów lub przebarwień potrądzikowych, które wpędzają Cię w kompleksy i odbierają Ci pewność siebie.

 

Dermatolog – konsultacja online czy wizyta stacjonarna?

Choć telemedycyna niesie za sobą szereg możliwości, wiele osób wciąż podchodzi do niej z dużą dozą nieufności. Dobrze jednak mieć świadomość, że taka forma usług medycznych posiada mnóstwo zalet. W przypadku dermatologa konsultacja online to przede wszystkim ogromna oszczędność czasu i nerwów – stawiając na teleporadę, uzyskasz pomoc lekarską bez konieczności wychodzenia z domu i to w bardzo szybkim tempie, a nie po upływie kilku miesięcy, jak ma to miejsce w wielu stacjonarnych przychodniach, zwłaszcza tych podlegających Narodowemu Funduszowi Zdrowia.

Ile wynosi czas oczekiwania na dermatologa online? 24h – tyle średnio trzeba czekać na e-wizytę umówioną za pośrednictwem platformy telemedycznej. Warto podkreślić, że w Med24  istnieje szansa na odbycie rozmowy ze specjalistą tego samego dnia – i to bez konieczności okazywania mu skierowania od lekarza rodzinnego. Aby skorzystać z takiej usługi, wystarczy przebrnąć przez prosty proces rejestracji, wybrać dogodną dla siebie datę i godzinę, a na koniec uiścić odpowiednią opłatę – zwykle znacznie niższą od tej obowiązującej w prywatnych gabinetach dermatologicznych.

 

Dermatolog – wizyta online. Jak przebiega konsultacja z lekarzem?

Jak przebiega konsultacja z dermatologiem online? Czat, wideo i telefon – to właśnie takie formy komunikacji oferują swoim pacjentom największe platformy telemedyczne. Choć cała rozmowa odbywa się na odległość, niewiele różni się ona od tej tradycyjnej. W trakcie jej trwania specjalista zapyta Cię o Twoje objawy, choroby, alergie, przyjmowane leki oraz codzienne nawyki. Aby mógł on postawić trafną diagnozę, możesz przedstawić mu wyniki ostatnich badań, jeśli takowymi dysponujesz. Ponadto dobrym pomysłem będzie pokazanie mu zmian na zdjęciach lub kamerce internetowej. Jeśli zajdzie taka potrzeba, otrzymasz e-skierowanie do innej poradni lub e-receptę na niezbędne leki. Co więcej, możesz liczyć na wskazówki dotyczące zabiegów na ciało i twarz oraz doboru kosmetyków. Marzysz o zdalnej opiece doświadczonego i zaangażowanego dermatologa? Wizyta online z pewnością sprosta Twoim oczekiwaniom!

 

 artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl