Samochody na akumulator dla maluchów to trend, który w świecie zabawek dziecięcych pojawił się stos
Samochody na akumulator - czy warto kupować je dzieciom?
artykuł sponsorowany

Samochody na akumulator dla maluchów to trend, który w świecie zabawek dziecięcych pojawił się stosunkowo niedawno. Na samym początku ta pomysłowa zabawka wydawała się szokować, jednak coraz więcej rodziców powoli się od niej przekonuje. Nie da się ukryć, że na naszych ulicach pojawia się coraz więcej kilkulatków, którzy pokonują chodniki w swoich "luksusowych" pojazdach. Wobec tego, czy warto pójść za tłumem i również zakupić maluchowi jego pierwszy pojazd?

Samochód na akumulatora, a wygoda rodziców

Z perspektywy dziecka, które dostanie swój pierwszy pojazd, można śmiało powiedzieć, że będzie to prawdopodobnie najlepsze zabawka w jego życiu. Jednocześnie warto również spojrzeć na te autka z punktu widzenia rodziców. W tym przypadku okazuje się, że samochody na akumulator są ogromnym udogodnieniem. Dlaczego? Otóż na spacerze, można mieć swoją pociechę pod stałą "kontrolą". Maluch wsiada w swój pierwszy pojazd i jedzie, a rodzice dzierżą w dłoni pilot. To właśnie za jego pomocą mogą zatrzymać autko - oraz młodego kierowcę - dosłownie w tym momencie, w którym będzie to wymagane. Dziecko nie będzie czuło się zmęczone spacerem, a także nie zniknie rodzicom z pola widzenia. Dla obu stron - rodziców i dziecka - takie auta na akumulator stają się więc niezwykle wygodnym i praktycznym rozwiązaniem.

 

Jazda samochodem na akumulator nie rozwija umiejętności? Wręcz przeciwnie!

Rodzice przywykli już do tego, że zabawki dla dziecka mają spełnia rolę edukacyjną. Mają "czegoś" maluchy nauczyć, a także rozwijać poszczególne umiejętności. Właśnie dlatego dzieci są tak często zachęcane do zabawy w "berka" czy innych aktywności na świeżym powietrzu. W tym więc momencie, wydawać się może, że autko na akumulator jest jedynie zabawką efektowną, a nie efektywną- przecież maluch jedynie wsiada za kierownicę i po prostu jedzie. Jednak pozory często bywają złudne. Wystarczy spojrzeć jedynie na to, że samo opanowanie jazdy samochodem na akumulator nie jest dla dziecka najłatwiejszym zadaniem. Maluch musi świetnie skoordynować swoje ruchy, a także zachować wytężoną czujność na bodźce, które dochodzą do niego z zewnątrz. Co więcej, to dziecko uczy się zachowania pełnej kontroli nad swoim pojazdem i wybierania odpowiednich kierunków. Niepozorna jazda samochodem na akumulator może więc przyczynić się do rozwoju sensorycznego i motorycznego u naszej pociechy. Warto podkreślić, że taka zabawka dostarczy maluchom również wiele, świetnej zabawy.

 

Auta na akumulator są solidne i bezpieczne!

Bezpieczeństwo dziecka dla każdego z rodziców jest absolutnym priorytetem. Wobec tego pojawiło się wiele wątpliwości odnośnie tego, czy samochody na akumulator taki poziom bezpieczeństwa gwarantują? Wydaje się, że to maluch ma pełną kontrolę nad swoim pojazdem, co jednak nie do końca znajduje pokrycie w rzeczywistości. Nie zapominajmy, że to rodzice posiadają w dłoni pilot, który umożliwia im nie tylko zdalne kontrolowanie pojazdu, ale także jego nagłe zatrzymanie. Dodatkowo samochodziki na akumulator dla maluchów wykonane są z solidnych materiałów, które nie zagrożą kontuzją nawet w momencie kolizji z wysokim chodnikiem lub drzewem. Wobec tego, w odniesieniu do kwestii bezpieczeństwa tych modnych zabawek, rodzice nie powinni mieć najmniejszych wątpliwości.

 

Samochód na akumulator to drogi kaprys? Wcale nie musi tak być!

Samochody na akumulator przez niektórych uważane są za "drogi kaprys" - zarówno dziecka jak i jego rodziców. Jednocześnie jeśli tylko będą oni wiedzieli, gdzie takie zabawki kupować, wówczas ich koszt nie będzie zbytnim obciążeniem domowego budżetu. Okazuje się, że istnieje wiele sklepów internetowych jak np. https://www.ekstrazabawki.pl/, które oferują najlepsze modele samochodów na akumulator, w najkorzystniejszych cenach. Faktem jest, że należy liczyć się z kosztami "ładowania" takich aut, jednak zamontowane w nich akumulatory są na tyle ekonomiczne i wydaje, że nie powinno być to wielkim problemem. Można więc śmiało stwierdzić, że samochody na akumulator dla dzieci są warte zakupu!

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl