Ślub i przyjęcie weselne to bardzo ważne wydarzenia w życiu Pary Młodej, do których przygotowują s
Drukuj
Jak podziękować na weselu – poradnik dla Pary Młodej
artykuł sponsorowany

Ślub i przyjęcie weselne to bardzo ważne wydarzenia w życiu Pary Młodej, do których przygotowują się długimi miesiącami. Pamiętać trzeba o wielu rzeczach, a jedną z nich są tradycyjne podziękowania dla najważniejszych osób, czyli rodziców, świadków oraz rodziców chrzestnych. Standardowo na takie podziękowania przeznacza się część zabawy weselnej i wręcza się wtedy przygotowane wcześniej prezenty. Ja sprawić, aby te momenty były jeszcze bardziej wyjątkowe?

Podziękowania dla świadków

Rola świadka i świadkowej na samym weselu i podczas przygotowań prowadzących do uroczystości jest wręcz nieoceniona. Pomagają Pannie Młodej i Panu Młodemu ubrać się odpowiednio w suknię ślubną i garnitur, składają podpis na akcie małżeństwa, a na samym weselu dbają o to, aby zaproszeni goście dobrze się bawili. Dodatkowo, na świadka i świadkową nie wybiera się przypadkowych osób. Dlatego też prezenty dla świadków powinny być wyjątkowe, tak aby w pełni podziękować im za to, że zgodzili się pełnić tę funkcję, a ze swoich obowiązków wywiązali się wręcz śpiewająco. Propozycji na takie upominki jest naprawdę sporo. Mogą to być między innymi karafki z grawerem, skrzynki na alkohol, szklanki, piersiówki, herbaciarki, drewniane pudełka z drobnymi niespodziankami, kubki z nadrukiem czy nosidła na piwo albo na kwiaty. Wszystko zależy tak naprawdę od tego, jakimi osobami są świadek i świadkowa i jaki podarunek będzie do nich pasował.

 

Prezenty dla rodziców

Najważniejszą parą na weselu obok nowożeńców oraz świadków są rodzice Pana Młodego i Panny Młodej. To im osoby stające na ślubnym kobiercu zawdzięczają najwięcej w swoim życiu. Trud matek i ojców włożony w wychowanie, edukację oraz ciągłe wsparcie powinien zostać wynagrodzony. Bardzo często moment podziękowań składanych rodzicom to najbardziej wzruszający element uroczystości, który wyciska łzy z oczu nie tylko nowożeńców i ich rodziców, ale też i zaproszonych gości. Część Par Młodych decyduje się na przygotowanie krótkiego i prostego programu artystycznego, jak na przykład czytanie wierszy czy sentencji. Jednak najczęściej rodzicom wręcza się okazały prezent w postaci kosza wypełnionego po brzegi podarunkami jak alkohol, słodycze, kawa, herbata i miód. Wręczyć można także statuetki, popularne mini ogrody w słoiku, obrazy czy drzewka szczęścia.

 

Podziękowania dla rodziców chrzestnych

Część nowożeńców decyduje się też na to, aby kupić prezenty dla chrzestnych na ślub. Czasami zdarza się, że to chrzestni odgrywają w życiu młodych większą i ważniejszą rolę niż matka i ojciec. Właśnie dlatego nowożeńcy chcą im podziękować w wyjątkowy sposób za to, że w ogóle zgodzili się zostać chrzestnymi, przez co mieli ogromny wpływ na ich życie. Matce chrzestnej i ojcu chrzestnemu  można wręczyć upominek nieco mniej okazały niż rodzicom, ale mimo wszystko powinien być on jedyny w swoim rodzaju. Warto postawić na prezenty personalizowane, na których znajdą się imiona obdarowanych osób, daty oraz treści dedykacji i życzeń. Dobrym pomysłem może być wręczenie butelki alkoholu zapakowanej w elegancką drewnianą skrzynkę z grawerem lub też kieliszki do wina czy szampana.

Trzeba pamiętać, aby podarunki wręczane w ramach podziękowań dla świadków, rodziców i chrzestnych były dopasowane do osób, które mają je otrzymać. W natłoku ślubnych przygotowań warto poświęcić chwilę na ich wymyślenie i przygotowanie.

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Sponsorowane:

Co zabrać ze sobą na pieszą wycieczkę?

Czy umowa zawarta przez telefon jest ważna?

Dieta wegetariańska – plusy i minusy jej stosowania okiem dietetyka

Jaką pamięć RAM DDR4 wybrać?

Przekąski dla psa – w domu i na spacerze