Kraków to atrakcyjne miasto – zarówno jeśli chodzi o mieszkanie w nim, jak i kwestie turystyczne. Ż
Ile kosztuje wypożyczenie samochodu na lotnisku Kraków-Balice? Jakie samochody można wynająć?
artykuł sponsorowany

Kraków to atrakcyjne miasto – zarówno jeśli chodzi o mieszkanie w nim, jak i kwestie turystyczne. Żeby jednak nie polegać na komunikacji miejskiej czy drogich taksówkach, warto zapoznać się z ofertą wypożyczalni samochodów.

Wypożyczenie samochodu Kraków-Balice – różnorodność aut

Wypożyczając samochód przy lotnisku Kraków-Balice, możemy skorzystać z bogatej oferty pojazdów w różnych klasach i konfiguracjach: ze skrzyniami automatycznymi i manualnymi, trzydrzwiowe i pięciodrzwiowe, SUV-y, vany i wiele innych. Wszystkiego pod dostatkiem – tylko od Ciebie zależy, jaki samochód wybierzesz. Warto zwrócić uwagę na Carfree – to wypożyczalnia samochodów w Krakowie z ciekawą i obszerną ofertą, która zadowoli gusta wszystkich maniaków motoryzacji.

Przy wyborze odpowiedniego auta duże znaczenie mają kwestie finansowe. Zanim jednak je omówimy, warto przybliżyć kilka istotnych warunków wynajmu samochodu. W wielu wypożyczalniach spotkamy się z wymogiem dotyczącym wieku – próg minimalny to zazwyczaj 21 lat. Często także musimy posiadać prawo jazdy od co najmniej roku. Musimy pamiętać także o kolejnej, dość uniwersalnej zasadzie – bez wyraźnej zgody wypożyczalni wybranym samochodem nie może kierować inna osoba.

Ostatnim najbardziej istotnym zastrzeżeniem jest fakt, że jeśli nie oddamy samochodu w terminie, to poniesiemy bolesną dla naszego portfela karę finansową za każdą kolejną rozpoczętą dobę. Większość wypożyczalni oferuje jednak możliwość przedłużenia wynajmu po wcześniejszym kontakcie. Warto mieć wszystkie te kwestie na uwadze, zanim zdecydujemy się na wypożyczenie samochodu na lotnisku Kraków-Balice.

Ile kosztuje wypożyczenie auta?

Wypożyczenie samochodu na lotnisku Kraków-Balice jest stosunkowo tanie, choć wiele zależy od modelu auta, które mamy na oku. To najważniejszy czynnik wpływający na cenę, choć duże znaczenie ma także długość wynajmu.

Przegląd oferty wypożyczalni aut na przykładzie Carfree rozpoczniemy od najbardziej budżetowych rozwiązań – wynajęcie na dobę niewielkiego, ekonomicznego samochodu to koszt od 95 zł. Mowa tutaj o pojazdach takich jak Mitsubishi Space Star czy Skoda Citigo. Auta z tej kategorii zdecydowanie przysłużą się nam podczas podróży po centralnych rejonach Krakowa, zwłaszcza kiedy nie chcemy zużyć zbyt dużo paliwa i zaparkować bez większego problemu.

Wynajem samochodu w Krakowie w nieco lepszej klasie to koszt rzędu od 120 złotych za dobę. Do dyspozycji mamy także nieco większe samochody – kiedy dołożymy jeszcze trochę pieniędzy, możemy wypożyczyć vana lub minibusa, aby przewieźć nieco więcej osób lub rzeczy. Może to być przydatne na przykład podczas zorganizowanych kilkuosobowych wycieczek lub w trakcie przeprowadzki.

Osoby, które ponad wszystko cenią sobie komfort i prestiż, mogą być z kolei zainteresowane wynajmem na przykład pojazdów marki Volvo czy Mercedes. Musimy jednak pamiętać, że koszt może być kilkukrotnie większy niż w przypadku poprzednich propozycji, choć nie da się ukryć, że wygoda użytkowania jest nieporównywalnie wyższa.

Od czego zależy cena wynajmu samochodu?

Podane w poprzednim akapicie ceny są jedynie orientacyjnymi wartościami – ostateczne koszty zależą w sporym stopniu od długości wypożyczenia samochodu. Mamy tu do czynienia z prostą zależnością: im dłuższy wynajem auta, tym mniejsza cena za dobę.

Ile kosztuje wynajem długoterminowy samochodu na lotnisku w Krakowie? Przyjrzyjmy się najbardziej budżetowej opcji – Skoda Citigo przy wynajmie na jeden, dwa lub trzy dni to koszt rzędu 95 zł na dobę. Jeśli zamiast tego zdecydujemy się na miesiąc użytkowania auta, to koszt wynajmu ekonomicznego samochodu automatycznie maleje do około 59 zł za dobę.

Podobnie jest z samochodami nieco wyższych klas, choć tutaj oszczędności mogą być nawet większe. Jeśli chcemy wynająć Mercedesa A45 AMG na dobę, to musimy liczyć się z ceną około pięciuset złotych. Jeśli jednak zdecydujemy się na więcej niż 30 dni, to cena spada aż dwukrotnie – wynajem tego samochodu na lotnisku Kraków-Balice będzie kosztował nas nieco ponad dwieście złotych za dobę.

Pomiędzy tymi półkami cenowymi mamy do dyspozycji także szereg innych samochodów, z których każdy może znaleźć auto dla siebie. Warto brać pod uwagę te różnice, planując swój wyjazd do niewątpliwie urokliwego miasta, jakim jest Kraków. Długoterminowy wynajem samochodu zawsze będzie bardziej opłacalny niż na dobę lub dwie.

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl