Mecze, turnieje, a nawet całe ligi - wszystko to w jednym momencie zamarło w wyniku pandemii. Władze k
Jak pandemia pokrzyżowała piłkarskie szyki?
artykuł sponsorowany

Mecze, turnieje, a nawet całe ligi - wszystko to w jednym momencie zamarło w wyniku pandemii. Władze klubów i stowarzyszeń sportowych z obawy o swoich zawodników zawiesiły aktywność na pewien czas. Mimo iż wydaje się, że przynajmniej w niektórych krajach, sytuacja jest już opanowana, to największe imprezy sportowe, w tym Euro 2020 zmieniły swój termin.

  1. Mistrzostwo Europy w piłce nożnej - turniej dla najlepszych
  2. Kiedy miały odbyć się zaplanowane rozgrywki?
  3. Euro 2020 - nowy terminarz

Każdy kibic z krwi i kości z zapartym tchem śledził wszelkie doniesienia dotyczące zmiany terminarza sportowych rozgrywek. Niestety, okazało się, iż Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2020 w tym roku się nie odbędą.

Mistrzostwo Europy w piłce nożnej - turniej dla najlepszych

Mimo iż miała to być już szesnasta edycja turnieju o mistrzostwo Europy, to rozgrywki zaplanowane od połowy czerwca do połowy lipca, miały być zupełnie wyjątkowe. Wszystko przez to, iż organizatorzy chcieliby najlepsze europejskie drużyny zmagały się o tytuł mistrza w dwunastu miastach położonych na terytorium dwunastu różnych państw. Wyjątkowa formuła nie została jednak zrealizowana, a za wszelkie komplikacje pełna odpowiedzialność spada na COVID 19.

Kiedy miały odbyć się zaplanowane rozgrywki?

Zmagania sportowe miały rozpocząć się 12 czerwca, a ich koniec zaplanowano na 12 lipca. Cały miesiąc piłkarskiego święta jednak musi zostać przełożony. Z uwagi na duże zagrożenie epidemiologiczne zawieszono rozgrywki piłkarskie praktycznie we wszystkich krajach. Piłkarze nie mogli jeździć na zgrupowania, co skutecznie uniemożliwiło efektywny trening. W połowie marca podano informację, iż rozgrywki zostaną przeniesione na rok następny.

Euro 2020 - nowy terminarz

Do tej pory turniej o mistrzostwo Europy rozgrywany był co cztery lata. Polskim kibicom w pamięć zapadła zapewne najbardziej impreza z 2012 roku, która odbywała się między innymi w kilku polskich miastach. Ta edycja będzie wyjątkowa nie tylko przez to, iż mecze będą rozgrywane w 12 różnych miastach, lecz też z uwagi na to, iż odbędzie się dopiero w roku 2021, pomimo tego, iż utrzymana zostaje nazwa Euro 2020. Tak czy siak, będzie to wyjątkowe święto kibiców, dla których mecze piłkarskie staną się priorytetem na cały miesiąc. Drużyna polska pomyślnie przeszła kwalifikacje i dostała się do turnieju jako zwycięzca Grupy G. Czy na przyszłorocznym turnieju uda się pobić rekordowy wynik, jakim było zajęcie przez narodową drużynę 2 miejsca w 1980 roku? Trzeba mocno trzymać kciuki!

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl