Pierwsza Komunia Święta uchodzi za najważniejszy sakrament religii chrześcijańskiej. Podczas gdy prz
Jak przeżyć Komunię Świętą, aby zapamiętać ją na zawsze?
artykuł sponsorowany

Pierwsza Komunia Święta uchodzi za najważniejszy sakrament religii chrześcijańskiej. Podczas gdy przez chrzest dziecko zostaje włączone do wspólnoty kościoła, przyjęcie pierwszej eucharystii sprawia, że jest już jej pełnoprawnym członkiem. Ceremonia ma swój początek w kościele, następnie mały człowiek staje się głównym bohaterem rodzinnej uroczystości.

Czas świętowania

Każda dziewczynka i każdy chłopiec mają okazję świętować ten szczególny dzień z najbliższymi. Dziewczynki nie mogą doczekać się chwili, gdy będą mogły zaprezentować się w pięknym, komunijnym stroju. Tradycją jest biała sukienka, wianek na głowie oraz inne dodatki, takie jak rękawiczki, buty, torebka, peleryna. W tym dniu także chłopcy prezentują się nienagannie. Ubierani są w białą koszulę i garnitur, często po raz pierwszy w życiu. Alternatywnie strój stanowią jednolite alby. Nieodzownym elementem jest trzymana w ręku biała świeca. 

W dzisiejszych czasach raczej odchodzi się od przyjęcia w domu, tendencją stało się wynajmowanie sali. Dziecko jest w centrum zainteresowania, a cała otoczka w postaci podniosłej atmosfery, odświętnie ubranych gości i komunijnego tortu buduje w nim piękne wspomnienia. Jednym z przyjemniejszych momentów podczas całej uroczystości jest wręczenie prezentów.

Co podarować?

Tradycyjny prezent na komunię dla dziewczynki stanowi biżuteria, którą w większości przypadków wybierają dziadkowie lub rodzice chrzestni. Może być to złoty medalik, krzyżyk, ale mile widziane są również bransoletka lub kolczyki. Taki podarunek jest uniwersalny i odpowiedni także dla chłopców. Dziecko przez całe swoje życie będzie kojarzyło go z tym wyjątkowym dniem.

Dobrym pomysłem jest Pismo Święte lub egzemplarz Biblii z kolorowymi ilustracjami. W sprzedaży dostępne są grawerowane wydania lub z wyznaczonym miejscem na dedykację.

Warto rozważyć zakup ładnej książki. Wcale nie trzeba ograniczać się do religijnej tematyki. Znając zainteresowania dziecka, takim prezentem można sprawić mu wielką radość. Całkiem na miejscu będzie więc zarówno "Ania z Zielonego Wzgórza", jak i "Pan Samochodzik". Ponadczasowe książki się nie starzeją, po lekturę można sięgać w każdym momencie.

Jako prezent świetnie sprawdzają się sportowe gadżety, takie jak: rower, hulajnoga, czy rolki. Lepiej zainwestować w dobrej jakości modele, które będą służyć przez lata.

Od momentu przyjęcia pierwszej eucharystii młody człowiek staje się odpowiedzialny za swoje czyny. Pierwsza Komunia Święta to jednak nie tylko duchowe przeżycie. To również okazja do zgromadzenia cennych pamiątek - jakie one będą, zależy również od Ciebie.

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl