Posiadasz kilka kredytów i co miesiąc jesteś zmuszony płacić kilka rat? To znacząco obciąża Twój
Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń – gdzie najłatwiej dostać?
artykuł sponsorowany

Posiadasz kilka kredytów i co miesiąc jesteś zmuszony płacić kilka rat? To znacząco obciąża Twój budżet i negatywnie wpływa na płynność finansową. W takim wypadku najlepiej wziąć kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń, by móc połączyć spłatę kredytów w jedną, korzystną ratę. Doradzimy, w jakim banku lub placówce pozabankowej dostać kredyt konsolidacyjny bez hipoteki.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Konsolidacja to usługa finansowa, pozwalająca na połączenie spłaty kilku kredytów w jedną ratę. Jest oferowana zarówno w bankach, jak i instytucjach pozabankowych. Otrzymane przez instytucję finansową środki pieniężne przekazywane są na spłatę zobowiązań u dotychczasowych wierzycieli, dzięki czemu klient ma kredyt u jednego wierzyciela. Kredyt konsolidacyjny to korzystne rozwiązanie, gdyż pozwala na obniżenie rat, a także na ustanowienie lepszego terminu spłaty. Dzięki temu dużo łatwiej spłacić zobowiązanie bez opóźnień i wpadnięcia w spiralę zadłużenia. Istnieje kredyt konsolidacyjny na hipotekę czyli na zabezpieczenie i kredyt konsolidacyjny gotówkowy. Przy drugim nie musimy zastanowić naszego majątku pod hipotekę, lecz zazwyczaj ma krótszy okres kredytowania.

Istnieją różne instytucje finansowe, które oferują kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń. Banki zawsze sprawdzają historię kredytową w bazach BIK, KRD czy ERIF oraz dokładnie analizują zdolność kredytową pożyczkobiorcy. Otrzymanie kredytu bez zabezpieczenia jest możliwie w wypadku, gdy BIK mamy czysty, a nasza wiarygodność finansowa jest przekonująca. W przypadku, gdy mamy negatywną historię w BIK zostaje się zwrócić do oferty parabanków, które oferują kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń bez sprawdzania BIK i innych baz danych historii zadłużenia.

Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń w bankach

Pożyczki konsolidacyjne w bankach są najbezpieczniejszym rozwiązaniem, gdyż często parabanki ukrywają faktyczne koszty konsolidacji kredytu i może się okazać, że rata będzie wyższa niż się tego spodziewaliśmy. Aby uzyskać kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń w banku należy mieć dobrą zdolność kredytową, A zatem spłacać terminowo swoje zobowiązania kredytu. Bycie anonimowym w BIK nie jest korzystne, dobrze mieć udokumentowane spłacone kredyty w bazie. Przy braniu pożyczki konsolidacyjnej w instytucji bankowej należy także udokumentować swoje dochody. Trzeba mieć na uwadze, że kredyt konsolidacyjny gotówkowy ma krótszy okres kredytowania niż hipoteczny i wymaga od klienta potwierdzenia zdolności kredytowej. Kredyt konsolidacyjny w banku ma korzystniejsze warunki, niż ten zawarty z instytucjami pozabankowymi, kwota maksymalna kredytu jest większa, a okres kredytowania dłuższy. Dlatego, więc jeśli masz możliwość wyboru, to wybierz pożyczkę konsolidacyjną w banku.

Przedstawiamy ranking bankowych ofert kredytów konsolidacyjnych bez zobowiązań:

  1. Citi handlowy

l  

Oprocentowanie zmienne 5,99%

l  

RRSO 8,94%

l  

Prowizja 6 %

l  

do 150 000

l  

Długi okres kredytowania do 8 lat

  1. PKO Bank Polski

l  

Oprocentowanie zmienne 8,99%

l  

RRSO 9,37 %

l  

Prowizja 0%

l  

do 200 000

l  

Okres kredytowania do 120 miesięcy

  1. BNP Paribas

l  

Oprocentowanie zmienne 5,99 %

l  

RRSO 10,93 %

l  

Prowizja 9,90%

l  

do 200 000

l  

Okres kredytowania do 120 miesięcy

  1. Santander

l  

Oprocentowanie zmienne 7,99 %

l  

RRSO 11,17 %

l  

Prowizja 5,99 %

l  

do 300 000

l  

Okres kredytowania do 120 miesięcy

Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń w instytucjach pozabankowych

Jeśli nie masz dobrej historii w BIK, KRD czy ERIF warto zwrócić się do instytucji pozabankowych, by uzyskać kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń. Parabanki nie sprawdzają tak dokładnie dochodów wierzyciela – wszystko zależne jest od polityki instytucji. Nim zdecydujesz się na pożyczkę w parabanku musisz dokładnie zapoznać się z regulaminem, a także umową kredytu przed jej podpisaniem, aby być pewnym co do poniesionych kosztów. Pożyczka konsolidacyjna to ostatni ratunek dla tych, którzy wpadli w spiralę zadłużenia i mają problemy z komornikiem.

Gdzie warto wziąć kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń w parabankach?

  1. SKOK Stefczyka

l  

RRSO 15,37 %

l  

Maksymalny okres kredytowania 10 lat

l  

do 200 000

l  

sprawdzanie BIK, zdolności kredytowej – jednak można negocjować uzyskanie kredytu konsolidacyjnego

  1. Provident

l  

RRSO 160,5%

l  

oprocentowanie 10 %

l  

do 15 tysięcy zł

l  

maksymalny okres kredytowania 24 miesiące

l  

sprawdza BIK i należy udokumentować dochody – jednak każdy przypadek traktowany jest indywidualnie

Pożyczki konsolidacyjne bez zabezpieczeń – jakie są korzyści?

Uzyskanie pożyczki konsolidacyjnej bez zabezpieczenia w większości przypadków ( z pewnością w bankach) wymaga wykazania dobrej historii w bazie BIK oraz udokumentowanych dochodów oraz zawartych umów kredytowych. Zapewnia jednak dużo korzyści. W kredycie konsolidacyjnym bez zabezpieczeń nie masz zastawionej nieruchomości, przez co Twój majątek jest bezpieczny w razie problemów ze spłaceniem kredytu.

Korzyści konsolidacji kredytów:

l  

ograniczenie liczby wierzycieli

l  

jeden termin spłaty

l  

korzystniejsza rata

l  

poprawa zdolności kredytowej

l  

zwiększenie czasu spłaty pożyczki

l  

wyjście ze spirali zadłużenia

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl