Dwie kolorowe skarpetki, obowiązkowo nie do pary - to symbol niedopasowania społecznego, ale też genot
Rehabilitacja w skarpetkach
artykuł sponsorowany

Dwie kolorowe skarpetki, obowiązkowo nie do pary - to symbol niedopasowania społecznego, ale też genotypowego u dzieci z Zespołem Downa. Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę” w Wadowicach chciałoby połączyć testowanie nowatorskich i atrakcyjnych form terapii z wykorzystaniem… skarpetek!

W ramach projektu „SKARPETKOWO”, którego partnerem jest Fundacja PZU na dzieci czekają: rehabilitacja w skarpetkach, sensoryczne skarpetki, skarpetkowy teatrzyk, projektowanie skarpetkowe, a nawet… skarpeta od Mikołaja i okolicznościowe kalendarze. Przybliżymy Państwu wszystkie nasze pomysły – mamy nadzieję że Was zainspirujemy!

Dzisiaj rozpoczynamy od REHABILITACJI W SKARPETKACH. Dzieci z niepełnosprawnościami rozpoczęły już ćwiczenia pod okiem rehabilitantki, bez użycia obuwia sportowego - na ich stopach znajdują się tylko skarpetki. Zajęcia są prowadzone na sali rehabilitacyjnej z wykorzystaniem takich pomocy jak np: wałki i piłki rehabilitacyjne, platforma ze schodami, ringo, pachołki. Zajęcia skupiają się na ćwiczeniach wykonywanych stopami, zarówno na leżąco jak i na stojąco - np. zdejmowanie skarpetki drugą stopą, ćwiczenia z wykorzystaniem drobnych przedmiotów trzymanych stopami, wykorzystania skakanek i lasek, ćwiczenia z piłką, chodzenie po różnych powierzchniach. Zmęczone stopy dzieci mogą też liczyć na rozluźniający masaż po zajęciach. Im bardziej kolorowe skarpetki, tym ćwiczy się weselej! Zobaczcie sami na załączonych zdjęciach.

Te i inne zajęcia w ramach projektu „SKARPETKOWO” zostały sfinansowane  ze środków Fundacji PZU.

Więcej o projekcie: http://dacszanse.pl/projekty/2019/skarpetkowo---fundacja-pzu
Więcej o fundacji PZU: http://fundacjapzu.pl/

Koordynator projektu: Marzena Pawińska.

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl