Zakup ubezpieczenia na życie ma przede wszystkim zabezpieczyć przyszłość naszą oraz naszych najbli
Jak dobrze ubezpieczyć swoją rodzinę?
artykuł sponsorowany

Zakup ubezpieczenia na życie ma przede wszystkim zabezpieczyć przyszłość naszą oraz naszych najbliższych na wypadek naszej nagłej śmierci. W zależności od wybranej ochrony – możemy liczyć na wsparcie ubezpieczyciela w trudnych sytuacjach, jak również możemy finansowo zabezpieczyć naszych bliskich.

Ważne jest jednak to, na jaką ochronę się zdecydujemy. Jeśli zależy nam na zabezpieczeniu swojej rodziny – mamy kilka opcji. Zobaczmy, jak możemy chronić najbliższe nam osoby.

Ubezpieczenie na wysoką sumę

Podstawową funkcją ubezpieczenia na życie jest zabezpieczenie finansowe dla wskazanych osób (uposażonych) na wypadek nagłej śmierci osoby ubezpieczonej.

Polisa na życie zapewnia świadczenie w określonej kwocie – na wypadek zgonu. Wybrana kwota ma nie tylko pomóc w pokryciu kosztów związanych z pochówkiem, ale również pozwolić utrzymać dotychczasowy poziom życia, jak również spłacić zobowiązania finansowe osoby zmarłej, np. kredyt gotówkowy.

Nagła śmierć jest nie tylko ogromnym stresem na najbliższych osoby zmarłej, ale również to spore obciążenie finansowe – bywa, że zmarły pozostawia niespłacone zadłużenia, umowy, prowadził firmę, zatrudniającą sporo ludzi. Świadczenie z polisy na życie może zatem finansowo bardzo pomóc.

Na rynku ubezpieczeniowym mamy wiele ofert indywidualnych ubezpieczeń na życie, co oznacza, że możemy swobodnie wybrać ofertę dopasowaną zarówno do naszych możliwości finansowych, jak i do naszych oczekiwań.

Zastanówmy się dobrze nad tym, co po nas zostanie – kredyt za mieszkanie, opłaty związane z samochodem, pożyczka od rodziców? Dostosujmy kwotę sumy ubezpieczenia do naszych potrzeb – dla części z nas wystarczająca będzie kwota rzędu 50 000 zł, dla innych będzie to 500 000 zł.

Dodatkowym wsparciem będzie również dobrze rozbudowana ochrona. Dotyczy to szczególnie przypadków, gdy np. ubezpieczony jest jedynym żywicielem rodziny. Na wypadek jego nagłej, poważnej choroby, urazu ciała czy dłuższego pobytu w szpitalu – może otrzymać wsparcie finansowe, które pozwoli utrzymać dotychczasowy poziom życia, jak również mieć możliwość szybkiej i dobrej opieki medycznej, która pozwoli szybciej wrócić do zdrowia.

Polisa rodzinna

Innym rozwiązaniem jest z kolei ubezpieczenie rodzinne. Pamiętajmy o tym, że każdy członek rodziny potrzebuje indywidualnego programu ochronnego, co nie musi oznaczać zawierania kilku różnych umów ubezpieczeniowych. Polisa rodzinna pozwala w ramach jednej składki – otrzymać spersonalizowaną ochronę dla wybranych osób. Możemy zatem wybrać dla siebie indywidualną polisę na życie z rozszerzeniem dotyczącym chorób nowotworowych, dla męża uprawiającego sport – ochronę od wypadków oraz kontuzji, z kolei dla dzieci wybrać ochronę NNW lub zabezpieczyć ich przyszłość przez program polisy posagowej.

W ochronę polisy rodzinnej mogą wejść nie tylko współmałżonek i dzieci, ale również nasi rodzice, teściowie czy rodzeństwo. Jedna składka pozwoli uniknąć zamieszania i bałaganu z dokonywaniem wielu płatności za różne umowy.

Polisa rodzinna to również pewnego rodzaju oszczędność – zakup kilku polis, szczególnie w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych, może prowadzić do tego, że za nabytą ochronę zwyczajnie przepłacimy. Z uwagi na to, że decydujemy się na polisę rodzinną – firma ubezpieczeniowa jest skłonna zaoferować nam korzystniejsze warunki umowy, dzięki czemu możemy sporo zyskać.

Porównanie ofert pomoże znaleźć najlepszą opcję

Zakup ubezpieczenia na życie – bez względu na to, jaki rodzaj polisy nas interesuje, powinien być poprzedzony porównaniem różnych ofert. Największym błędem przy zakupie, jaki możemy popełnić jest zbyt pochopny zakup i nieznajomość konkurencyjnych ofert. To prosta droga do tego, by przepłacić za ubezpieczenie.

Porównania możemy dokonać samodzielnie, co jest procesem dosyć żmudnym – np. sprawdzając notowania ofert na rankingu ubezpieczeń. Możemy również skorzystać z narzędzia, jakim jest porównywarka ubezpieczeń na życie w rankomat.pl. Z jej pomocą możemy zaoszczędzić zarówno nasze środki, które gotowi jesteśmy przeznaczyć na ubezpieczenie, jak również zaoszczędzimy wiele cennego czasu.

 

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl