Wszędzie słyszymy, aby nie spożywać słodzonych soków, napojów gazowanych, wód smakowych, a pić j
Co pić w upały?

Wszędzie słyszymy, aby nie spożywać słodzonych soków, napojów gazowanych, wód smakowych, a pić jedynie naturalne wody mineralne.

To prawda. Pijąc słodzone soki i inne kolorowe napoje poza cenną dla organizmu wodą i elektrolitami dostarczamy do organizmu znaczne ilości cukrów, barwników i konserwantów, które nie mają obojętnego wpływu na nasze zdrowie, a także samopoczucie.  Wypijamy je pod wpływem chwili, pragnienia nie zastanawiając się co tak naprawdę spożywamy. Słodzone napoje gaszą pragnienie na krótką chwilę, a tak naprawdę powodują, że mamy ochotę na więcej. Woda lepiej ugasi nasze pragnienie oraz dostarczy cennych elektrolitów, których znaczne ilości tracimy podczas pocenia się. Przy wyborze wody mineralnej sprawdzajmy ogólną zawartość rozpuszczonych składników mineralnych. Najlepiej aby wartość ta mieściła się w przedziale 500- 1500 mg/l  przy czym warto zaznaczyć, iż nie powinno kierować się ceną przy wyborze wód - nie zawsze najdroższa jest najlepsza pod względem składu.

 

Świetną alternatywą dla wody będzie skomponowanie domowego napoju izotonicznego. Wystarczy do 1l butelki wody dodać łyżkę naturalnego soku np. malinowego lub soku wyciśniętego z cytryny, pomarańczy, grejpfruta (ewentualnie całe owoce lub cytrusy pokrojone w plastry) i dodać szczyptę soli – taki napój dobrze nawodni nasz organizm.

JAKIE ILOŚCI WODY PIĆ?

Nasz organizm składa się głównie z wody – aby sprawnie funkcjonował należy spożywać minimum 2-3l napojów dziennie. Wybieraj wody mineralne niegazowane i zieloną herbatę.

Brakuje Ci pomysłów na zdrowe i dietetyczne dania? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie! Z pomocą przychodzi ekspert dietetyki Natalia Grabińska – dzięki jej wiedzy Twoje życie całkowicie się odmieni! Brakuje motywacji aby zawalczyć o swoje zdrowie? Z pomocą przychodzi Centrum Dietetyczne NR 1 w powiecie wadowickim - Naturhouse Wadowice! Z nami Twoja dieta podczas wakacji będzie 100% sukcesem!

 

Certyfikowane Centrum Dietetyczne Naturhouse znajduje się w Wadowicach, przy Alei M.B. Fatimskiej 31 (50m od starej placówki). Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu pod nowym numerem telefonu 736 093 908

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 9:00 - 21:00
Wtorek: 8:00 - 21:00
Środa: 7:00 - 20:00
Czwartek: 7:00 - 21:00
Piątek: 6:00 - 18:00
Sobota: 9:00 - 13:00 (co drugi tydzień)

(PAMIĘTAJCIE – JESTEŚMY W NOWEJ LOKALIZACJI, 50 METRÓW OD STAREJ PLACÓWKI!)

Nie zapomnij polubić nas na FACEBOOKU, gdzie dodajemy wiele dietetycznych ciekawostek, metamorfoz naszych podopiecznych oraz organizujemy prawdziwe konkursy z fantastycznymi nagrodami:

Naturhouse Wadowice - https://www.facebook.com/NaturhouseWadowice

 

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl