W ostatnim czasie w wielu mediach zamieszczono mnóstwo nieścisłości dotyczących Regionalnego Wodnego
Drukuj
WOPR z Mucharzu wyjaśnia niesłuszne oskarżenia
artykuł sponsorowany

W ostatnim czasie w wielu mediach zamieszczono mnóstwo nieścisłości dotyczących Regionalnego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Częstochowie Samodzielna Drużyna w Mucharzu. Sami zainteresowani postanowili dać głos w tej sprawie.

Wiele plotek i pomówień wręcz uderza w dobre imię ratowników - ludzi, którzy za własne pieniądze, w czasie wolnym od pracy zdobywają stosowne uprawnienia i nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje. Oczerniani są ludzie, którzy za swoje, bądź wypracowane lub zdobywane dzięki kontaktom ze sponsorami fundusze kupują specjalistyczny sprzęt ratowniczy.  

Wbrew informacjom potarzanym przez niektóre osoby, WOPR posiada zezwolenie na posadowienie budynku nad brzegiem Jeziora Mucharskiego. Stosowny dokument podpisała dyr. RZGW WP w Krakowie Małgorzata Sikora:

Mamy również pozwolenie na zwodowanie i użytkowanie pływającego pomostu. Dokument podpisał Paweł Nabielec, kierownik Zarządu Zlewni Soły i Skawy:

Mamy także umowy zawarte z władzami gmin Mucharz i Stryszów o „o współdziałaniu w zakresie ratownictwa wodnego i realizacji ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych”:

Członkowie WOPR aktywnie uczestniczą w życiu Gminy Mucharz. Podczas spotkań z mieszkańcami uczymy zachowania się nad wodą, prezentujemy sprzęt ratunkowy, uczestniczymy we wspólnych ćwiczeniach z druhami OSP i PSP. Wiele informacji na ten temat można znaleźć na strona portalu www.mucharz.pl

Nie zaniedbujemy starań o ochronę środowiska naturalnego. Systematycznie porządkujemy otoczenie, postaraliśmy się o kosze na śmieci, przygotowaliśmy ogólnodostępne palenisko.

Staramy się naszą pracą nie tylko zapewnić bezpieczeństwo osób wypoczywających nad Jeziorem Mucharskim, ale także uprzyjemnić wypoczynek na łonie natury.

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Sponsorowane:

KASA STEFCZYKA - Poznaj pożyczkę FIT

Kiedy rozwód z orzeczeniem o winie?

Naturhouse Wadowice – pomaganie poprzez odchudzanie! Szczegóły w artykule

Zdrowo Jemy - Zdrowo PięknieJemy - Centrum Dietetyczne Projekt Zdrowie w Wadowicach zaprasza na konsultacje!

Służebność drogi koniecznej – jak ustalić wynagrodzenie?