Odchudzanie wcale nie zaczyna się w udach, talii czy na brzuchu - początkiem diety jest podjęcie przez
Drukuj
Jak zmotywować się do diety? Natalia Grabińska – dietetyk Naturhouse podpowiada
artykuł sponsorowany

Odchudzanie wcale nie zaczyna się w udach, talii czy na brzuchu - początkiem diety jest podjęcie przez nas decyzji, że chcemy zmienić swoje życie i zacząć jeść zdrowiej. Nie zawsze jednak łatwo jest wytrwać w tym postanowieniu. Zobacz, jak skutecznie zmotywować się do diety!

Wyznacz sobie konkretny cel

Większość z nas, kiedy zaczyna dietę, mówi sobie: “chcę schudnąć”. Według współczesnej wiedzy psychologicznej, takie określenie celu to zdecydowanie za mało - cel powinien być mierzalny. Dlatego też określ, ile dokładnie kilogramów czy centymetrów w obwodzie poszczególnych części ciała chcesz zgubić. Pamiętaj przy tym o zdrowym rozsądku - skuteczne odchudzanie musi zająć trochę czasu. Nie zamieniajmy diety w wyścig!

Oglądaj metamorfozy innych

Być może podczas diety w Twojej głowie zacznie czasem kiełkować myśl “nie da się!” - na przykład wtedy, gdy utrata wagi akurat zwolni. Na takie sytuacje przygotuj sobie specjalne “motywatory” - zdjęcia innych osób wykonane przed i po odchudzaniu. Ludzie, którzy schudli kilkanaście czy kilkadziesiąt kilogramów stanowią dowody na to, że Ty również możesz zmienić swój wygląd - a przeciwności na Twojej drodze da się przezwyciężyć.

 

Znajdź aktywność, którą pokochasz

Ćwiczenia są bardzo ważnym “dodatkiem” do diety - kiedy ćwiczymy, nasz metabolizm przyspiesza, wskazówka wagi pokazuje niższe wartości, a to… motywuje nas do wytrwania w odchudzaniu! Nie ma sensu jednak zmuszać się do sportu, który nas nudzi - wybierzmy taką aktywność, jaka sprawia nam przyjemność. Może to być zarówno bieganie, jak i spacery, taniec czy jazda na rowerze.

Jedz kolorowo i różnorodnie

Mdłe, ciągle takie same posiłki skutecznie zniechęcają nas do diety - zaczynamy bowiem tęsknić za czymś wyrazistym i… niezdrowym. Starajmy się zatem, aby nasze posiłki były zróżnicowane pod względem smakowym - w tym celu dobrze jest na przykład eksperymentować z różnymi ziołami - oraz estetycznie podane. Rozpieszczając samych siebie, zwielokrotniamy efekty diety!

Wizualizuj swoje sukcesy

Metoda, która jest szczególnie pomocna w chwilach zwątpienia i wtedy, gdy kusi nas aromat babcinej szarlotki czy hamburgera z sieci fast food. Przypomnijmy sobie wtedy, o jakie ciało walczymy, jak chcemy wyglądać i jak wiele może to zmienić w naszym życiu. Dobrze jest też wyobrazić sobie zachwycone spojrzenia osób, na których nam zależy!

Bądź pod opieką specjalisty

Dietetyk będzie na bieżąco monitorował efekty naszej diety, a także wesprze nas wtedy, gdy na horyzoncie pojawi się kryzys. Dodatkowo, specjalista będzie w stanie doradzić nam, kiedy nie będziemy pewni, czy dany produkt lub danie pomoże nam, czy raczej zaszkodzi.

Sukces podczas odchudzania czy innej diety zależy od motywacji oraz tego, czy nasza dieta jest odpowiednio zbilansowana. Specjalista z Centrum Dietetycznego Naturhouse w Wadowicach – Pani Natalia Grabińska zarówno dobierze Ci indywidualny, bezpieczny dla zdrowia plan żywieniowy, jak i doradzi, jak się zmotywować do diety! W końcu, z racji ogromnego doświadczenia, ma na ten temat wiele do powiedzenia. Jako jedyna w powiecie wadowickim została wyróżniona nagrodą Złotego Orła Medycyny 2018 roku!

 

Certyfikowane Centrum Dietetyczne Naturhouse znajduje się w Wadowicach, przy Alei M.B. Fatimskiej 31 (50m od starej placówki). Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu pod nowym numerem telefonu 736 093 908

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 9:00 - 19:00

Wtorek: 12:00 - 21:00

Środa: 7:00 - 16:00

Czwartek: 12:00 - 21:00

Piątek: 7:00 – 16:00

Sobota: 9:00 – 13:00 (co drugi tydzień)

(PAMIĘTAJCIE – JESTEŚMY W NOWEJ LOKALIZACJI, 50 METRÓW OD DAWNEJ PLACÓWKI!)

Nie zapomnij polubić nas na FACEBOOKU, gdzie dodajemy wiele dietetycznych ciekawostek, metamorfoz naszych podopiecznych oraz organizujemy prawdziwe konkursy z fantastycznymi nagrodami:

Naturhouse Wadowice - https://www.facebook.com/NaturhouseWadowice 

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Sponsorowane:

KASA STEFCZYKA - Poznaj pożyczkę FIT

Kiedy rozwód z orzeczeniem o winie?

Naturhouse Wadowice – pomaganie poprzez odchudzanie! Szczegóły w artykule

Zdrowo Jemy - Zdrowo PięknieJemy - Centrum Dietetyczne Projekt Zdrowie w Wadowicach zaprasza na konsultacje!

Służebność drogi koniecznej – jak ustalić wynagrodzenie?