Na naszym rynku możemy znaleźć takie podmioty, z którymi współpraca może okazać się niezwykle ko
To cudowne, że chcesz działać!
artykuł sponsorowany

Na naszym rynku możemy znaleźć takie podmioty, z którymi współpraca może okazać się niezwykle korzystna. Przykładem jest działające w Wadowicach Biuro Rachunkowe WDB Wadowice.

Świąteczny czas sprzyja refleksjom na temat dobroczynności. Dzieląc się opłatkiem przy wigilijnym stole jesteśmy myślami z osobami nie mającymi rodziny, dla których każda noc jest cicha, a każdy dzień samotny. Składając świąteczne życzenia często życzymy zdrowia mając świadomość, że są osoby, które zdrowie utraciły i potrzebują różnego rodzaju wsparcia. Zastanawiamy się jak moglibyśmy udzielić pomocy osobom, które jej potrzebują. Na szczęście istnieje wiele instytucji, które pomagają nam pomagać.

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny w 2016 roku w Polsce działało aktywnie 91,8 tys. stowarzyszeń, fundacji i podobnych organizacji społecznych. Pod koniec roku 2017 liczba ta wzrosła do prawie 100 tysięcy i wciąż rośnie. Bez względu na ich charakter, w przypadku posiadania osobowości prawnej, dana organizacja może m.in. przyjmować darowizny, spadki, dotacje, podejmować finansową współpracę z administracją publiczną. Każde z tych działań niesie jednak za sobą określone obowiązki wobec Krajowego Rejestru Sądowego, Urzędów Skarbowych oraz instytucji sprawujących kontrolę nad stowarzyszeniem lub fundacją.

Osoby prowadzące organizację społeczną często kierowane szeroko pojętą chęcią pomagania, trafiają na przepisy i obowiązki, które na starcie skutecznie mogą zniechęcić do dalszego działania. Biurokracja z pewnością nie jest czynnikiem wspomagającym aktywność, a niestety trzeba mieć na uwadze fakt, że wcześniej czy później muszą się z nią zetknąć.

Najprostszym i sprawdzonym sposobem odnalezienia się w gąszczu przepisów prawnych jest zaczerpnięcie pomocy u sprawdzonego biura rachunkowego. Daje to pewność, że wszelkie dalsze działania będą mogły być ukierunkowane na postawione sobie założenia i cele. Łatwiej jest rozwinąć daną fundację skupiając się na jej najważniejszych celach statutowych, a wszelkie obowiązki urzędnicze powierzyć doświadczonym specjalistom.

Niestety często można napotkać na niezbyt korzystne oferty wynikające z ogólnej niechęci biur podatkowych do prowadzenia księgowości organizacjom pozarządowym. Profity jakie one mogą uzyskać z pracy ze stowarzyszeniem lub fundacją często nie są dla nich atrakcyjną ofertą współpracy.

Na szczęście na naszym rynku możemy znaleźć takie podmioty, z którymi współpraca może okazać się niezwykle korzystna. Przykładem jest działające w Wadowicach Biuro Rachunkowe WDB Wadowice, które postanowiło sobie wziąć za cel poprawę warunków działania organizacji należących do trzeciego sektora. Biuro specjalizuje się w prowadzeniu księgowości organizacji pozarządowych działających już od lat, jak i tych, które dopiero powstają. W przypadku tych pierwszych ceny za obsługę księgową za pierwszy miesiąc zostaną obniżone o połowę, a za cały rok o 20% w porównaniu do cen z poprzedniego biura. Dla instytucji rozpoczynających działalność ceny są ustalane indywidualnie i dostosowane do możliwości finansowych. Zainteresowanych współpracą prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

 

WDB WADOWICE
Biuro Rachunkowe
ul. Widok 42a
34-100 Wadowice

Biuro: +48 530-125-381
Telefon 1: +48 692-091-727
Telefon 2: +48 888-299-283
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl