Co to jest wydziedziczenie? Jak zachować prawo do zachowku? Tego wszystkiego dowiesz się w Kancelarii P
Wydziedziczenie nie zawsze pozbawi Cię prawa do zachowku

Co to jest wydziedziczenie? Jak zachować prawo do zachowku? Tego wszystkiego dowiesz się w Kancelarii Prawnej Actio Radcowie Prawni i Adwokaci.

Pani Karolina wystąpiła do Sądu z pozwem, w którym domagała się zasądzenia od swojego brata Pana Konrada kwoty 127.562,50 zł tytułem należnego jej zachowku.

Swoje żądanie uzasadniła tym, że jej brat, na podstawie testamentu nabył w całości spadek po ojcu stron.

W testamencie tym Pani Karolina została natomiast wydziedziczona z uwagi na uporczywe niedopełnianie obowiązków rodzinnych względem ojca.

Pani Karolina kwestionowała skuteczność wydziedziczenia, a swoje relacje z ojcem uzasadniała faktem, że w konflikcie pomiędzy rodzicami stanęła po stronie matki, która była źle traktowana przez ojca.

Pani Karolina podała także, że nigdy nie wyrzekła się ojca i zawsze odwzajemniała próby nawiązania kontaktów. Nigdy też nie odmówiła mu opieki w chorobie i nie dopuściła się względem niego rażącej obrazy czci.

W odpowiedzi na pozew Pan Konrad wniósł o oddalenie powództwa.

Zakwestionował stanowisko siostry co do braku przyczyn wydziedziczenia i zaprzeczył by do pogorszenia się wzajemnych relacji Pani Karoliny z ojcem doszło w następstwie negatywnego zachowania się spadkodawcy, a nie jej samej.

Pan Konrad dodał również, że decyzja o wydziedziczeniu siostry przez spadkodawcę nie była podjęta pod wpływem impulsu, lecz stanowiła efekt przemyśleń ojca.

Jeżeli chcesz poznać zakończenie tej sprawy, zapraszamy na naszego bloga tu  https://bit.ly/2JqIzVM

Chcesz się w swojej sprawie skonsultować, wejdź na http://www.kancelaria-actio.com/kontakt/ wypełnij formularz zgłoszeniowy, bądź zadzwoń bezpośrednio na nr: 12 411 05 94 i umów się na spotkanie.

Pamiętaj, że w każdy czwartek uzyskasz Bezpłatną Poradę Prawną nie tylko w tej sprawie!!!

Jeżeli jesteś z Wadowic lub okolic umów się na spotkanie w Oddziale Kancelarii „Actio”, który znajduje się przy ul. Lwowskiej 16, Centrum Handlowe „HEUREKA”, piętro II.

Szczegóły znajdziesz na www.kancelaria-actio.com

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl