Alimenty natychmiastowe – przełomowy projekt zmian przepisów. Tego i nie tylko dowiesz się w oddzial
Alimenty natychmiastowe – przełomowy projekt zmian przepisów
artykuł sponsorowany

Alimenty natychmiastowe – przełomowy projekt zmian przepisów. Tego i nie tylko dowiesz się w oddziale Kancelarii „Actio” w Wadowicach. W czwartek bezpłatne porady prawne nie tylko w tej sprawie!

Chyba wszyscy zgadzamy się z tym, że sprawne i szybki ustalenie wysokości alimentów jest koniecznością z punktu widzenia dobra dziecka. Obowiązująca obecnie procedura na pewno temu nie sprzyja.

Wydawane w jego toku postanowienie o zabezpieczeniu, skutkiem składanych zażaleń, wydłuża proces. Dochodzenie zatem do orzeczenia kończącego postępowanie bywa długie i żmudne.

Tymczasem chodzi o jak najszybszy dostęp do należnych dziecku świadczeń.

W związku z powyższym planuje się wprowadzenie przełomowych zmian. Powstał już projekt nowelizacji, którego główne założenia przedstawiam poniżej.

W projekcie wprowadza się, alternatywną do istniejącej, drogę dochodzenia do uzyskania świadczenia alimentacyjnego poprzez nakaz alimentacyjny, którym ustalane byłyby alimenty w ustandaryzowanej wysokości.

Uznano ostatecznie, że w alternatywnie do istniejących regulacji, najbardziej właściwym będzie wprowadzenie do polskiego systemu prawnego instytucji tzw. alimentów natychmiastowych.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak to będzie wyglądało w praktyce wejdź na naszego bloga klikając tu https://bit.ly/2IKIKe6

Chcesz się w swojej sprawie skonsultować, wejdź na http://www.kancelaria-actio.com/kontakt/ wypełnij formularz zgłoszeniowy, bądź zadzwoń bezpośrednio na nr: 12 411 05 94 i umów się na spotkanie.

Pamiętaj, że w każdy czwartek uzyskasz Bezpłatną Poradę Prawną nie tylko w tej sprawie!!!

Jeżeli jesteś z Wadowic lub okolic umów się na spotkanie w Oddziale Kancelarii „Actio”, który znajduje się przy ul. Lwowskiej 16, Centrum Handlowe „HEUREKA”, piętro II.

Szczegóły znajdziesz na www.kancelaria-actio.com

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl