W ramach tegorocznej Nieobozowej Akcji Zimowej dla harcerzy i zuchów wadowickich przygotowane zostały w
Zuchy w fabryce cukierków

W ramach tegorocznej Nieobozowej Akcji Zimowej dla harcerzy i zuchów wadowickich przygotowane zostały wycieczki w czterech pionach. W środę (2.2) czterdzieścioro zuchów z Hufca Ziemi Wadowickiej miało okazję umilić sobie ferie zimowe wyjazdem do Krakowa.

Zuchy bawiły się najpierw w Cinema Park w Bonarce, gdzie w czasie programu edukacyjnego pt. „Królestwo Zwierząt” obejrzały sześć seansów, z których każdy pokazywał zwierzęcy świat z innej strony. Dzieci obejrzały film o wymierających orangutanach, wycince lasów deszczowych i akcji ochrony środowiska. W sali muzycznej zapoznały się z odgłosami zwierząt, wysłuchały historii o zaginionych w tropikalnej dziczy, film 3D ukazał trudy wędrówki ptaków na południe, a quiz sprawdził, jak dużo zapamiętały. Największą atrakcją była niewątpliwie ostatnia sala, gdzie zuchy zabrane zostały w tajemniczą podróż w głębiny oceanu, z efektami specjalnymi, takimi jak macki ośmiornicy wynurzające się spod siedzenia, czy nagłe spryskanie morską falą.

Kolejnym, najbardziej wyczekiwanym punktem wycieczki, była wizyta w najmniejszej na świecie Fabryce Cukierków „CIU CIU”. Ukazano tam wycieczkowiczom tajemnicę kształtowania karmelu i układania w nim najwymyślniejszych wzorów, co dało zuchom szansę na obejrzenie całego procesu tworzenia ich ulubionych smakołyków.Po pokazie dzieci próbowały przygotowanych na ich oczach słodkości, a także otrzymały specjalne paczuszki z różno-smakowymi cukierkami, które mogły spróbować dowieść do domu (spróbować, bo oprzeć się tym słodkościom nie było łatwo, a droga do domu długa).

W zajęciach brały udział zuchy z Wadowic i Stanisławia Dolnego. Z pewnością długo nie zapomną przygotowanej dla nich przez Hufiec wycieczki i z niecierpliwością będą wyczekiwać spełnienia kolejnych marzeń, bo jakie dziecko nie śni o przygodach i wizycie w najprawdziwszej Fabryce Cukierków?

 

(dh Marzena Bieniecka)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 mama 2011-02-04 08:00
zachęta do niezdrowego odżywiania się!
Cytować
0 #2 Opos 2011-02-07 17:29
Ale moje marzenie z dzieciństwa!
Cytować
0 #3 Weronika 2011-02-24 14:17
Byłam tam ale nic nie kupilam i bardzo bardzo zaluje ja chce tam jeszcze raz
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.