W poniedziałek (3.06) odbyły się XXVIII eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskich Zawodów Policjantów
Wadowiccy policjanci na podium eliminacji zawodów "Patrol Roku"

W poniedziałek (3.06) odbyły się XXVIII eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji-Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”, w których brali udział reprezentanci Komend Powiatowych i Miejskich z całego garnizonu małopolskiego.

Policjanci musieli zmagać się w czterech konkurencjach. Zawody rozpoczęto konkurencją „Test wiedzy zawodowej”, w której funkcjonariusze zmierzyli się z 40 pytaniami z wiedzy ogólnej. W tej rywalizacji najlepiej poradzili sobie policjanci reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Olkuszu sierż. Kacper Frankowski, post. Michał Polak.

W następnej kolejności uczestnicy przystąpili do konkurencji „Sprawdzian wyszkolenia strzeleckiego”, która została rozegrana na strzelnicy KWP w Krakowie. Co ciekawe, policjanci przed oddaniem precyzyjnych strzałów, musieli zmagać się z przetransportowaniem na noszach rannej osoby. Najlepszy patrol, który poradził sobie z tym wyzwaniem, to patrol wystawiony przez Komendę Powiatową Policji w Gorlicach st. sierż. Mariusz Gąsior, sierż. Kamil Grądalski.

Następnie policjanci przemieścili się na teren Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, gdzie zostały przeprowadzone pozostałe konkurencje „Sprawdzian sprawności fizycznej” oraz „Stosowanie technik obezwładniania osób”. Tu bezkonkurencyjni okazali się sierż. Dariusz Kawa i st. post. Wojciech Wnęk reprezentujący Komendę Miejską Policji w Tarnowie.

To, że powyższe policyjne zmagania były bardzo ciężkie i nieprzewidywalne, może potwierdzić klasyfikacja generalna, gdzie laureatami eliminacji II stopnia XXVIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji-Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku” zostały również drużyny, które indywidualnie nie sięgnęły po zwycięstwo w poszczególnych konkurencjach.  Wszechstronność policjantów spowodowała jednak, że osiągnęli bardzo dobre wyniki w klasyfikacji generalnej.

Klasyfikacja końcowa:

III miejsce – st. post. Piotr Haranek, post. Adam Skrzyński z KPP Wadowice,
II miejsce – st. sierż. Arkadiusz Ryś, st. post. Szymon Bachta z KPP Oświęcim,
I miejsce – sierż. Dariusz Kawa, st. post. Wojciech Wnęk – z KMP Tarnów.

Laureaci oprócz wręczonych dyplomów i pucharów upamiętniających te zawody, zostali także uhonorowani nagrodami motywacyjnymi w formie pieniężnej.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+5 #1 Janek 2024-06-07 14:40
Patrol roku to był w dniu 3 lipca 2023 na Zatorskiej jak lump robił z nimi co chciał. Tego dnia dwóch policjantów z KPP Wadowice ośmieszyło się i skompromitowało wadowicką policję na oczach wielu ludzi. Porażka !

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.