W Andrychowie na centralnym placu miasta stanęło już bożonarodzeniowe drzewko. Przyjechało tym razem
W Andrychowie już mają świąteczne drzewko. Przyjechało w tym roku z Sułkowic

W Andrychowie na centralnym placu miasta stanęło już bożonarodzeniowe drzewko. Przyjechało tym razem z Sułkowic. Będzie ozdobą andrychowskiej Wigilii.

Mimo, że w ostatnich latach powodów do radości jest coraz mniej, bo nastroje społeczeństwa mocno osłabił najpierw covid, potem "polski ład", inflacja, ceny w sklepach a potem wojna w Ukrainie są jednak rzeczy, które dają ludziom nieco powodów do uśmiechu.. Jednym z nich są święta Bożego Narodzenia. Powoli zaczyna się już czuć świąteczną atmosferę. Centra miast powoli zaczynają być przystrajane w świąteczne ozdoby, nie inaczej jest również w naszym regionie.

Również w Andrychowie nie zapomniano o tym zwyczaju. W piątek (1.12) na plac Mickiewicza stanęło spore drzewko. Jak informują Nowiny Andrychowskie, przyjechało tym razem z Sułkowic, jak zwykle drzewko jest darem jednego z mieszkańców.

Ścięciem drzewa i przewozem zajęli się pracownicy firmy Włodzimierza Gacura "Eskalibur", która działa już od 30 lat!  Przystrajaniem choinki w lampki i ozdoby świąteczne zajmą się w przyszłym tygodniu pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Andrychowie.

Drzewko będzie ozdobą tradycyjnej andrychowskiej Wigilii.(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.